۲۶ شهریور ، ۱۳۹۸

آموزش زبان‌های خارجی به رانندگان تاکسی در قم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، یونس عالی پور ظهر امروز در مراسم افتتاحیه دوره آموزش زبان عربی و فرهنگ شهروندی ویژه رانندگان تاکسی در سالن همایش‌های شهرداری قم با اشاره به حضور زائران خارجی در این شهر اظهار کرد: میلیون‌ها زائر در طول سال از کشورهای مختلف به خصوص کشورهای عربی به قم می‌آیند و نخستین برخورد زائرین در شهر با رانندگان تاکسی است، این رانندگان در خط مقدم ارائه خدمات به زائرین قرار دارند.

وی ادامه داد: باید آموزش‌ها به رانندگان تاکسی در قم تقویت شود و این رانندگان بتواند که به زبان خارجی با زائران خارجی صحبت کنند، در این صورت زائران به رانندگان اعتماد می‌کنند و کار دلالان کساد می‌شود.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم افزود: یکی از برنامه‌ها در استان، آموزش زبان خارجی به افراد در صف مقدم پذیرایی از زائرین در قم است و باید آموزش زبان‌های عربی، انگلیسی و اردو به این افراد صورت بگیرد تا زائرین دچار مشکل نشوند، استانداری قم تقویت دوره‌های آموزشی در این خصوص را در دستور کار دارد.

عالی پور اتباع خارجی مقیم شهر قم را از ۱۳۰ کشور خارجی دانست و خاطرنشان کرد: از مشکلات در خصوص زائران پاکستان در شهر قم این است که نه ما زبان آن‌ها را بلدیم و نه آن‌ها زبان فارسی را بلد هستند.

انتهای پیام/۷۸۰۰۴*۳۰

[ad_2]

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی