۲۲ مهر ، ۱۳۹۸

اتومبیلرانی فرمول یک| ورستاپن یازدهمین گرندپری فصل را فتح کرد/ فاجعه برای مرسدس در خانه- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مکس ورستاپن، راننده بلژیکی – هلندی تیم ردبول هوندا فاتح یازدهمین مرحله از مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک قهرمانی جهان در پیست هوکنهایم کشور آلمان شد.

پس از این راننده هلندی، سباستین فتل از تیم فراری در رده دوم  مسابقه را به پایان رساند و دانیل کوایت، راننده روسی تیم تورو روسو هم سومین نفری بود که از خط پایان عبور کرد.

در این رقابت لوییس همیلتون، صدرنشین مسابقات با ۱۹ ثانیه اختلاف نسبت به نفر اول، یازدهم شد و والاتری بوتاس، دیگر هم‌تیمی او به دلیل خارج شدن از پیست در دور پنجاه‌وششم نتوانست مسابقه را تمام کند. جالب اینکه فتل، مسابقه را از جایگاه بیستم (آخر) شروع کرده بود.

همیلتون، راننده انگلیسی مرسدس در حالی که پیشتاز بود به دلیل تعویض نامناسب تایرها، تعویض بال و همچنین رانندگی نامناسب در پیت استاپ که پنج ثانیه جریمه برای او داشت به مقامی بهتر از یازدهمی نرسید تا مرسدس در خانه خود با یک فاجعه تاریخی و کابوس واقعی مواجه شود.

در رده‌بندی کلی، لوییس همیلتون با ۲۲۳ امتیاز صدرنشین است، والتری بوتاس با ۱۸۴ امتیاز در رده دوم قرار دارد و مکس ورستاپن، راننده تیم ردبول با ۱۶۲ امتیاز سوم است. تک امتیاز ویژه، سریع‌ترین دور نیز به ورستاپن رسید. 

همچنین در رده‌بندی رانندگان نیز تیم مرسدس با ۴۰۷ امتیاز صدرنشین است، فراری با ۲۶۱ امتیاز در رده دوم قرار دارد و ردبول هم با ۲۱۷ امتیاز جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.

مرحله بعدی مسابقات فرمول یک قهرمانی جهان در پیست «هونگارورینگ» مجارستان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی