۳۰ مرداد ، ۱۳۹۸

اجلاس جهانی گردشگری نگرشی جدید را در سطح منطقه‌ و جهان ایجاد می‌کند

احد آزادیخواه در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: این اجلاس یک رخداد فرهنگی با رویکرد فرهنگی و اقتصادی است که برای بار دوم بعد از ۴۰ سال در ایران و نخستین بار در همدان اتفاق می‌افتد.

وی بیان کرد: شرکت‌ها و موسسات مرتبط در حوزه گردشگری از سراسر دنیا به مناسبت این اجلاس در همدان جمع می‌شوند و مفهوم آن این است که ما می‌توانیم استعدادهای پیدا و پنهان را در حوزه ملی، استانی و شهرستانی به دنیا معرفی کنیم و این به معنی زمینه سازی برای تحول اقتصاد گردشگری و جذب توریسم است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه ملزم هستیم تا طبق اسناد بالادستی در خلال سند چشم‌انداز گردشگر را تا مرز ۲۰ میلیون نفر بالا ببریم این اجلاس می تواند مقدمه ای برای این هدف بزرگ باشد.

آزادیخواه اظهار داشت: به طور حتم استان باید از تمام ظرفیت خود استفاده کند تا به بهترین شکل ممکن از این رویداد بزرگ بهره‌وری داشته و ظرفیت‌های خود را در حوزه صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری معرفی کند تا نقطه عطفی برای حوزه گردشگری در ایران شود.

وی عنوان کرد: اجلاس جهانی گردشگری به طور قطع می‌تواند نگرشی جدید را در سطح منطقه‌ای و جهان ایجاد کند با اینکه ایران با توانمندی‌ها و ظرفیت های بالایی که دارد می تواند به قطب توریسم در دنیا بدل شود.

ظرفیت‌های بسیاری در سراسر کشور وجود دارد که بلااستفاده باقی مانده و این اجلاس می تواند بارورسازی ظرفیت‌های توریسم را در کشور داشته باشد و درگاه این اجلاس بهترین فرصت برای مسئولینی است که به طور مستقیم و یا غیرمستقیم با این حوزه در ارتباط هستند.

به گزارش سپهر اطلاع رسانی ایران به نقل از تسنیم، پایتخت تاریخ و تمدن ایران ۲۱ الی ۲۴ آبان ماه جاری میزبان مهمانان چهلمین اجلاس جهانی گردشگری است.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی