۳۰ مرداد ، ۱۳۹۸

اختتامیه جایزه «ققنوس» برگزار شد/ اعلام برندگان جایزه «آینه»

به گزارش سپهر نیوز به نقل از خبرنگار مهر، آیین اختتامیه پنجمین جایزه سینمایی «ققنوس» و نخستین جایزه سینمایی «آینه» با حضور نخبگان و اندیشمندان جنبش فکری فرهنگی انقلاب و همچنین فیلمسازان، منتقدان و اهالی رسانه عصر جمعه ۳۰ بهمن ماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

روح الله رجبی دبیر جنبش فکری فرهنگی «سینما انقلاب» و محسن یزدی دبیر جشن تقدیر از برگزیدگان سینمای فجر انقلاب میزبانان این مراسم هستند.

محسن یزدی با حضور روی سن در سخنانی گفت: مجمع نویسندگان و منتقدان سینما انقلاب امسال نخستین جشن خود را برای تجلیل از سینمای انقلاب و نویسندگان مطبوعاتی در حوزه سینمای انقلاب برگزار می کند. داوری فیلم ها با رای گیری از ۵۰ منتقد و نویسنده انجام گرفته است.

وی افزود: ما جمعی هستیم که آرزو داریم سالن های سینما مملو از مردم باشد و فیلم های خوب به نمایش درآید.

جایزه بخش نقد «آینه» به محمدرضا باقری رسید.

جایزه بخش معرفی فیلم به رضا محرری رسید.

جایزه بخش یادداشت به سجاد مهرگان رسید.

جایزه بخش گزارش به محمدرضا شهبازی رسید.

فیلم های برتر «آینه» اینگونه اعلام شد:

انیمیشن فهرست مقدس به کارگردانی محمد همدانی و تولید موسسه اوج

فیلم سینمایی بادیگارد به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا و تهیه کنندگی احسان محمدحسنی مورد تجلیل قرار گرفتند که جایزه به محمدحسنی تقدیم شد.

وی در سخنانی گفت: دستکشی که آن مادر در جشنواره عمار به من داد از صدها سیمرغ و‌ مرغ برتر بود.

مدیر موسسه فرهنگی اوج در سخنانی خطاب به روحانی گفت: بادیگارد را مردم دیدند و پسندیدند پس چطور آن را ندیدید. آیا مردم از نظر شما جنتلمن های جشنواره ای هستند یا آنهایی که به راهپیمایی اربعین می روند. ما نیازی به جایزه های فجر نداریم ولی چرا در آنچه شما در فجر نشان دادید خبری از فیلم هایی درباره مدافعان حرم و داعش نبود.

وی افزود: اگر هم به ایستاده غبار جایزه دادید آنقدر اثر قوی ای بود که نتوانستید چشم تان را روی آن ببندید ضمن اینکه می خواستید ویترین تان از آثار دفاع مقدسی خالی نباشد.

تجلیل از بابک‌ حمیدیان بازیگر بادیگارد دیگر بخش این مراسم بود. وی در سخنانی گفت: من از نقدهایی که منتقدان می نویسند خیلی به من کمک کرده است و از آنها تشکر می کنم. من همیشه سعی کردم خودم باشم و از بزرگانی مانند علی نصیریان درس می گیرم.

فیلم دیگری که مورد تجلیل قرار گرفت سیانور به کارگردانی بهروز شعیبی و تهیه کنندگی محمود رضوی بود.

شعیبی گفت: خوشحالم که این جایزه را از خانواده شریف واقفی گرفتم و آقایان افخمی و ایل بیگی هم اینجا حضور دارند.

ایستاده در غبار به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تولید موسسه اوج نیز در این مراسم مورد تجلیل قرار گرفت. بازیگر نقش جاویدالاثر متوسلیان این جایزه را گرفت و یادداشت مهدویان را که در سفر است خواند.

در ادامه مراسم حبیب والی نژاد از پیشکسوتان روایت فتح مورد قدردانی قرار گرفت.

وی در سخنانی گفت: خوشحالم که تعدادی از چهره های هنری انقلاب را اینجا می بینم ولی جای خیلی ها چون بهزاد بهزادپور و فرج الله سلحشور اینجا خالی است.

علی نصیریان، محمد خزاعی، حبیب ایل بیگی، ابراهیم حاتمی کیا، امیر تاجیک مدیر شبکه مستند، بهروز افخمی، بابک حمیدیان، محمدحسین قاسمی، محمود گبرلو و… از جمله مهمانان این مراسم بودند.

این خبر تکمیل می شود…

 

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی