ادامه آزادسازی زندانیان طالبان در افغانستان


به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری «آریانانیوز» افغانستان؛ این زندانیان به جرم عضویت در گروه طالبان و همکاری با آن به چند سال‌ زندان محکوم شده بودند که قرار است به فرمان اشرف غنی، رئیس‌جمهور این کشور و به منظور ترغیب این گروه برای پیوستن به روند صلح آزاد شوند.

۱۷۰ زندانی طالبان نیز در همین راستا شب گذشته ۲۰ خرداد (۱۰ ژوئن) آزاد شده‌اند.

یک منبع امنیتی به طلوع‌نیوز (رسانه دیگری در افغانستان) گفت که امروز ۲۱ خرداد (۱۱ ژوئن) نیز ۱۳۰ نفر دیگر از زندانیان طالبان از پلچرخی آزاد می‌شوند.

گفتنی است، روز گذشته ۲۰ خرداد (۱۰ ژوئن) نیز به دستور غنی ۳۸ نفر از زندانیان گروه طالبان در هرات (استانی در مرز ایران) آزاد شدند.

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان اخیراً در یک گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار کرده بود که ۹۰۰ نفر زندانی که قرار است توسط حکومت آزاد شوند، از بازداشت شدگان گروه طالبان هستند.

وی افزود: حکومت افغانستان ۸۰ درصد اطمینان دارد که این زندانیان هرگز به میدان جنگ با نیروهای امنیتی این کشور باز نمی‌گردند.

روند آزادی زندانیان طالبان در حالی آغاز شده است که برخی از مقامات امنیتی باور دارند که این کار به روحیه سربازان افغانستان در میدان‌های جنگ آسیب می‌زند. این در حالی است که هر روز شاهد انفجار بمب و کشتار مردم افغانستان به دست طالبان در شهرهای مختلف این کشور هستیم.

انتهای پیام

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی