۱ شهریور ، ۱۳۹۸

ادامه تظاهرات در اروپا علیه جنایات هند در کشمیر- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم


به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، کشمیری های مقیم لندن با راه اندازی راهپیمایی مقابل پارلمان انگلستان به منظور تظاهرات علیه اقدامات جنایتکارانه هند در کشمیر، بیان داشتتند که به دلیل سهل انگاری نهادهای بین المللی، هند اقدام تهاجمی انجام داده است.

در این راهپیمایی معترضین اعلام کردند که درصورت اجرایی سازی قطعنامه های شورای امنیت، اکنون هند جرأت چنین عملی را نداشت و مردم کشمیر نیز به استقلال خود دست می یافتند. رهبران این حزب با شرکت و سخنرانی در تظاهرات، نقض و پایمال شدن حقوق بشری توسط هند در کشمیر را به شدت محکوم کردند.

از یک هفته قبل تاکنون اوضاع کشمیر اشغالی پس از لغو قوانین ۳۷۰ و ۳۵ای توسط دولت هند که عملاً منجر به تغییر تناسب جمعیت کشمیر و به اقلیت رفتن مسلمانان می‌شد به‌شدت متشنج شده است.

تظاهرات علیه سیاست‌های دولت راستگرای هند در بسیاری از کشورهای مختلف از جمله ایران، پاکستان، برخی کشورهای اروپایی و حتی خود هند نیز انجام شده است.

گفتنی است پیش از این نیز ۴۵ عضو مجلس انگلیس به دبیر کل سازمان ملل متحد در خصوص مسئله کشمیر به سازمان ملل متحد نامه نوشتند و خواستار پیگیری سریع این سازمان شدند.

انتهای پیام/.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی