ادامه غرق شدن آوارگان در دریای مدیترانه

ادامه غرق شدن آوارگان در دریای مدیترانهبه گزارش سپهر اطلاع رسانی ایران به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از تراژدی غرق شدن آوارگان در دریای مدیترانه همچنان ادامه دارد.

سازمان بین المللی مهاجرت در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد از آغاز سال جاری میلادی تا کنون ۱۹۸۷ نفر در تلاش برای رساندن خود به سواحل اروپا، در اب‌های مدیترانه جان باختند.

به گفته سازمان‌های غیر دولتی حامی مهاجران، سیاست‌های نادرست دولت‌های غربی و به ویژه سیاست‌های ضد مهاجرتی و اقدامات سخت گیرانه دولت ایتالیا عامل اصلی تشدید این بحران انسانی است.

یک فعال ایتالیایی گفت: «ما در چند ماه گذشته با کشتی نجات خود صد‌ها مهاجر را در نزدیکی سواحل ایتالیا از غرق شدن دردریا نجات دادیم، اما به خاطر این که بندر‌های این کشور بر روی مهاجران بسته شده است پس از چند هفته سرگردانی در دریا توانستیم آن‌ها را در اسپانیا پیاده کنیم.»

این درحالی است که در چند ماه گذشته شماری از مهاجران با وجود مشکلات زیاد توانستند خود را به ایتالیا برسانند. یک راهبه ایتالیایی فعال در یکی از مراکز پذیرش آوارگان به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در رم گفت: «مهاجرانی که سعی می‌کنند خودشان را به ایتالیا برسانند زندگی‌های بسیار غم انگیز و دردناکی دارند. ما در مراکز پذیرش آوارگان از نزدیک با زوایای زندگی این افراد آشنا می‌شویم و واقعا می‌بینیم که اکثر ان‌ها برای فراراز جنگ و خشونت، مجبور به ترک خانه وکاشانه خود شده اند.:

درحالی که روز به روز بر شمار قربانیان در دریای مدیترانه افزوده می‌شود، اما دولت‌های اروپایی از جمله ایتالیا از پذیرش آوارگان و مهاجران شانه خالی می‌کنند.

سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرد، دریای مدیترانه مرگبارترین مسیر برای آوارگان و مهاجرانی است که تلاش می‌کنند خود را به اروپا برسانند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی