۳۰ مرداد ، ۱۳۹۸

ارائه تضامین، پیش‌شرط عرضه محصولات آلومینیوم المهدی در بورس کالا

– اخبار اقتصادی –

به گزارش سپهر نیوز به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پس از کش و قوس‌ها و حاشیه‌های فراوان در خصوص واگذاری شرکت آلومینیوم المهدی، سازمان خصوصی‌سازی سرانجام این شرکت را از خریدار اول که بسیار هم سنگش را به سینه می‌زد، پس گرفت و با برگزاری مذاکره، آلومینیوم المهدی را به شرکت مپنا واگذار کرد.

در پی این اتفاق نیز نماینده مردم بندرعباس در مجلس با اعلام این خبر که قرار است عرضه محصولات آلومینیوم المهدی برای نخستین بار در بورس صورت گیرد، گفت: در گذشته محصولات آلومینیوم المهدی در بورس عرضه نمی‌شد، اما به تازگی مقرر شده است برای نخستین بار این آلومینیوم در بورس عرضه و قیمت ها از این طریق مشخص شود.

بر این اساس به تازگی رئیس هیات مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم در خصوص آخرین خبرها در زمینه عرضه محصولات آلومینیوم المهدی در بورس گفته، مهم‌ترین مشکل عرضه آلومینیوم المهدی ارائه تضامینی است که باید به سازمان‌های مربوطه ارائه دهد و هنوز تضامین مپنا به‌عنوان مالک جدید آلومینیوم المهدی از منظر شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، مورد قبول قرار نگرفته است.

به گفته هوشنگ گودرزی، در این رابطه فروشنده که همان آلومینیوم المهدی است، باید ضمانتنامه‌ای را ارائه دهد تا در صورت عدم انجام تعهدات خود، بورس کالا بتواند از محل ضمانت‌نامه، خسارت خریدار را پرداخت کند. در این راستا  سندیکای صنایع آلومینیوم در این رابطه تلاش کرده است که همکاری‌های لازم را داشته باشد تا حداقل عرضه‌های آلومینیوم المهدی از طریق ضمانت سندیکا در بورس انجام شود؛ اما هنوز این مهم محقق نشده است.

گودرزی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرکت المهدی در اختیار یک ارگان جدید قرار دارد که به‌نوعی دولتی محسوب می‌شود و اعتبار نسبتا زیادی دارد. در این رابطه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه می‌تواند ضمانتنامه‌ها را از سوی گروه مپنا به‌عنوان مالک جدید آلومینیوم به نحو تسهیل‌کننده‌تری مورد پذیرش قرار دهد.

رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم اظهار داشت: مشکلات اقتصادی به‌اندازه کافی گریبان‌گیر تولیدکنندگان کشور و به‌ویژه صنایع آلومینیوم شده است. بنابراین پذیرش عرضه آلومینیوم المهدی در بورس کالا چندان دشوار نخواهد بود؛ تنها باید مذاکره این مساله را حل و فصل کرد.

حالِ بد "آلومینیوم المهدی" پس از واگذاریعرضه محصولات آلومینیوم المهدی برای نخستین بار در بورسقصورات خریدار اول آلومینیوم المهدی به گردن تحریم‌ها افتادچرا آلومینیوم المهدی از طریق مذاکره واگذار شد؟سازمان خصوصی‌‌سازی "آلومینیوم المهدی" را به "مپنا" داد/ مزایده‌ای در کار نبود

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی