ارسال آثار بیش از ۱۷۰ هنرمند در جشنواره عکس بیماری‌های خاص در گلستان

به گزارش سپهر نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، علی نذیری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: آثار این هنرمندان که به طور میانگین شامل دو تا سه عکس منطبق بر موضوع جشنواره بیماری‌های خاص است، توسط دبیرخانه این جشنواره هنری دریافت شده است.

 وی ادامه داد: با توجه به، نزدیک شدن زمان پایان مهلت ارسال آثار هنری در این جشنواره ملی، از هنرمندان عکاس درسطح کشور انتظار داریم، هر چه زودتر نسبت به ارسال آثار هنری خود اقدام کنند.

*برگزاری ۵ کارگاه آموزشی عکاسی در گلستان

نذیری تصریح کرد: آغاز ثبت‌نام و دریافت عکس‎ها از طریق سایت جشنواره به نشانی «www.sdphotofest.ir»، ۲۵ آذرماه ۱۳۹۴، آخرین مهلت ثبت‌نام و ارسال عکس‎ها به سایت جشنواره، ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۴، داوری آثار نیمه دوم اسفند ۱۳۹۴ و آئین اختتامیه و معرفی برگزیدگان اواخر اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ است.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی عکاسی در استان همزمان با برگزاری جشنواره از آذرماه سال جاری افزود: طی این مدت پنج کارگاه آموزشی عکاسی با حضور اساتید مطرح ملی و بین‌المللی برگزار شد که خوشبختانه با استقبال مناسبی از سوی مخاطبان خاص خود در گلستان روبه‌رو شده است.

رئیس جشنواره ملی عکس بیمارهای خاص در گلستان ادامه داد: برگزاری یک دوره آموزشی عکس مستند اجتماعی با حضور استاد «وحید سالمی»، سه دوره آموزش عکاسی با عنوان «آشنایی بیماران خاص با عکاسی ساده» در گرگان و گنبدکاووس توسط استاد «رضا وهمی» و یک دوره آموزش عکاس نیز توسط استاد «داود عامری» از جمله برنامه‌های آموزشی استان در حوزه عکاسی بوده است.

*شرکت بیماران خاص در جشنواره عکس « من زندگی را دوست دارم»

نذیری تصریح کرد: این دوره‌های ‌آموزشی با استقبال مطلوب هنرمندان گلستانی موجه گشت و مخاطبان جوان این دوره‌ها خواستار استمرار اینچنین کارگاه‌های آموزشی بوده‌اند.

وی یادآور شد: برگزاری این آموزش‌ها به ویژه برای بیماران خاص در استان موجب شد تا خود این قشر نیز به عنوان شرکت‌کننده، آثار خود را برای جشنواره ارسال کنند.

نذیری با اشاره به تداوم توجه به عکاسی اجتماعی در استان پس از برگزاری جشنواره عکاسی بیماری‌های خاص در گلستان افزود: همه چیز بستگی به برگزاری مناسب این جشنواره هنری است و چنانچه این جشنواره به شکل مطلوب برگزار شود، سعی خواهیم کرد تا تمهیدات برگزاری آن به شکل دوره‌ای در استان مهیا شود.

 نخستین جشنواره ملی عکس بیماری‌های خاص با شعار «من زندگی را دوست دارم» در گلستان از ۲۵ آذرماه سال جاری به همت بنیاد ملی بیماری‌های خاص و همکاری دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان شروع به کار کرده و معرفی برگزیدگان این جشنواره عکس نیز در اواخر اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ است.

انتهای پیام/۸۳۰۰۲/ک۳۰/

http://fna.ir/DN6ZD3

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی