۲۹ مرداد ، ۱۳۹۸

استفاده بیش از ۱۸ میلیون نفر برنامه از اماکن ورزشی پایتخت- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، دومین شورای هم اندیشی توسعه ورزش همگانی شهرداری تهران، با حضور رباطی سرپرست و منظمی عضو هیات مدیره این سازمان، گل محمدی، مدیرکل تربیت بدنی استان تهران، یزدانی مسوول ورزش سپاه پاسداران، نمایندگان آموزش و پروش و دانشگاه های کشور و برخی معاونان سازمان ورزش شهرداری صبح امروز در محل اداره کل ورزش و جوانان استان تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست گودرزی، مسوول فرهنگی سازمان ورزش ضمن ارایه گزارشی کوتاه از اهم فعالیت های اجرایی سازمان ورزش به بیان آمار اماکن ورزشی شهر تهران و میزان استفاده شهروندان از مجموعه های ورزشی پرداخت.

وی همچنین راهبردهای سازمان ورزش بر اساس برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران و رویکردهای برنامه ای سازمان ورزش شهرداری تهران را تشریح کرد.

در ادامه این نشست مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان تهران ضمن خوشامدگویی به حاضران در جلسه، گفت: با توجه به نیاز شهر تهران به تحرک، نشاط و پویایی و نظر به اهمیت توجه به سلامت مردم، برآنیم در این جلسات ضمن دریافت نقطه نظرات مسوولان ارگانهای مربوطه به تدوین راهکارهای مناسب برای عملیاتی شدن تصمیمات برسیم.

گل محمدی ادامه داد: در این راستا ضروری است ملزومات را پیش بینی و یک اطلاعات و آمار دقیق از امکانات و فضاهای ورزشی شهر تهران دست یابیم؛ بررسی این موضوع با واگذاری مسوولیت تهیه آمار و جمع آوری بانک اطلاعای دقیق به برخی اعضای شورا به پایان رسید.

در ادامه نشست یادشده هر یک از مسوولان ارگانها آماری از فضاهای ورزشی تحت پوشش و میزان بهره برداری شهروندان ارایه دادند.ایجاد هم افزایی و اقدام در راستای کار تیمی، داشتن آمار دقیق از نحوه خدمت رسانی در اماکن ورزشی، استفاده از ظرفیت مدارس و دانشگاه ها، ایجاد یک ادبیات مشترک ورزش همگانی بین ارگانهای ذیربط و… از دیگر مواردی بود که از سوی حاضران در جلسه مطرح شد.

منظمی عضو هیات مدیره سازمان ورزش با بیان اینکه نهادینه کردن ورزش در سبد خانوار یک امر ضروری است، پیشنهاد داد: تشویق مردم به ورزش از خانواده ها به ویژه مادران و آموزش به دانش آموزان آغاز شود.

وی اظهار کرد: موضوع ورزش همگانی در وزارت ورزش و شهرداری توامان صورت می پذیرد و به اعتقاد من بهتر است این دو ارگان به دور از موازی کاری و در یک جهت مشخص کار کنند. وی بر بالا بردن سواد حرکتی مردم و آگاه ساختن خانواده ها از خطرات فقر حرکتی تاکید کرد و گفت: لازم است ضمن تهیه آمار یک هدف و چشم انداز مشخص نیز برای این شورا داشته باشیم.

سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه ارایه آمار دقیق و بدون فرافکنی گامی مثبت در جهت پیشرفت وارتقای کمی و کیفی خدمات ورزشی به شهروندان است، اظهار کرد: در سال حدود ۱۸ میلیون نفر سانس از اماکن ورزشی تابعه استفاده کرده اند.

رباطی افزود: در سه ماهه ابتدای سال جاری در مقایسه با سال گذشته سازمان ورزش به افزایش درآمد ۲۵ درصدی دست یافته که این موضوع به رغم تورم بالاو افزایش هزینه نگهداشت تاسیسات و ابنیه اماکن ورزشی اتفاق افتاده است.

وی اجرای برنامه های خانواده محور با رویکرد تفریحات ورزشی را برای همگانی کردن ورزش بین مردم موثر دانست و از مسوولان حاضر خواست تا با یک همکاری و تعامل سازنده با یکدیگر برای اجرای ویژه برنامه های مشترک تفریحی ـ ورزشی در تهران مانند پیاده روی و … اقدام کنیم.

رباطی خاطرنشان کرد: اگر مردم را پای کار بیاوریم و کار مردم را به خودشان بسپریم بدون شک درصد مخاطبان ورزشی به طرز چشمگیری افزایش می یابد و هدف ما یعنی توسعه ورزش همگانی و ارتقای سلامت مردم و جامعه محقق می شود.

مدیرکل تربیت بدنی استان تهران در خاتمه جلسه به جمع بندی نظرات پرداخت.

وی سخنانش را با بیان یک خبر خوب از شورای فرهنگ عمومی استان تهران که با ریاست معنوی امام جمعه تهران برگزار می شود، آغاز کرد و گفت: ورزش همگانی به عنوان یکی از اولویت های این شورا در سال ۹۸ تصویب شد؛ این اتفاق مبارک برای دستاندرکاران ورزش همگامی یک خبر امیدبخش است که در عین حال بار مسوولیت ایشان را سنگین تر می سازد.

 

انتهای پیام/

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی