۲۹ مرداد ، ۱۳۹۸

اعزام ۱۰۱ مبلغ در طرح نوروزی آرامش بهاری

به گزارش سپهر نیوز. سپهر قم به نقل از خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،  حجت‌الاسلام مسعود قربانی معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه مازندران در نشست مبلغین طرح آرامش بهاری در ساری با بیان اینکه امسال هشتمین سال اجرای طرح آرامش بهاری اوقاف مازندران است،گفت: این طرح از ۲۸ اسفند ۹۷ تا ۱۴ فروردین ۹۸ در مازندران اجرا می‌شود.

وی افزود: این طرح در ۳۰۰ بقعه متبرکه مازندران با هدف خدمات‌رسانی شایسته به زائران و مسافران نوروزی، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با توجه به منویات رهبری معظم انقلاب و نشر معارف اسلامی، باور‌های دینی و سبک زندگی اسلامی اجرا می‌شود.

حجت الاسلام قربانی از اعزام ۱۰۱ مبلغ بومی و غیربومی به سراسر مازندران خبر داد و گفت: ۴۱ مبلغ بومی، ۴۱ مبلغ اعزامی از قم و ۱۲ مبلغ مستقر در طرح آرامش بهاری مازندران فعالیت می‌نمایند.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه تا ۱۴ فروردین طرح آرامش بهاری ادامه دارد، افزود: در این طرح از مبلغانی در خیمه معرفت طرح آرامش بهاری به‌کارگیری شده که ۴۵ ساعت دوره مهارتی در زمینه مشاوره دینی، اجتماعی گذراندند.

وی با بیان اینکه خدمات اوقاف در زمینه موقوفات و بقاع متبرکه گسترده است از مبلغین خواست نسبت به تشویق مردم برای مشارکت در امر ساخت و ساز امامزادگان تبلیغ کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف مازندران بیان احکام بین دو نماز را هرچند کوتاه بین دو نماز مهم عنوان کرد و افزود: مبلغین در این ایام نسبت به وقف و اثرات و خدمات آن و همچنین تبیین احکام وقف اهتمام ورزند.

حجت الاسلام قربانی از سطح بندی بقاع میزبان طرح آرامش بهاری برای تعطیلات نوروزی پیش رو خبر داد و گفت:: بقاع متبرکه بر اساس میزان حضور و استقبال زائران، موقعیت مکانی و چگونگی دسترسی افراد به آن‌ها به سه سطح، ۱، ۲ و سطح ۳ تقسیم شده اند.

وی با بیان اینکه سطح بندی تنها در برپایی کمپ‌های پذیرائی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی تاثیر دارد، افزود:این تقسیم بندی هیچ تاثیری در ارائه خدمات به مسافران نوروزی نخواهد داشت.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی