۲۷ مرداد ، ۱۳۹۸

امضا ۱۱ معاهده جدید همکاری اقتصادی میان چین و پاکستان

به گزارش سپهر اطلاع رسانی ایران به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی، در پی سفر تجار و سرمایه گذاران چینی به پاکستان ۱۱ معاهده جدید میان این دو کشور امضا شد.

گزارش‌ها حاکی‌ است سرمایه گذاران چینی قرار است در بخش‌هایی مانند تولید مواد غذایی، فلزات و کشاورزی در پاکستان سرمایه گذاری کنند و برای تحقق این کار معاهده‌های مربوطه امضا شده است.

طبق اعلام سفارت چین در اسلام آباد قرار است به زودی سرمایه گذاران دیگری نیز به پاکستان سفر کرده و در بخش‌های مختلف سرمایه گذاری کنند.

این سفارت تاکید کرد: تلاش ما این است تا میزان صادرات و واردات کالا میان چین و پاکستان موازنه شود و تنها کالاهای چینی به پاکستان وارد نشوند.

قرار است برای بهبود روابط میان دو کشور پروژه‌هایی در پاکستان با سرمایه گذاری چین آغاز به کار کنند و از این طریق برای مردم پاکستان اشتغال ایجاد شود.

ارتباط خوب میان پکن و اسلام آباد اعتراض های آمریکا را در پی داشته است و کاخ سفید تلاش می‌کند از طریق اعمال فشار به پاکستان مانع گسترش قدرت چین در منطقه جنوب آسیا شود.

این در حالی است که دولت پکن با اجرای کریدور اقتصادی مشترک چین و پاکستان بیش از ۴۶ میلیارد دلار سرمایه به خاک پاکستان منتقل کرده است.

پاکستان از طریق ایالت گلگیت-بلتستان با چین مرز مشترک دارد و قرار است به زودی آزاد راهی از شمال تا جنوب پاکستان توسط چین ساخته شود تا انتقال کالاهای مورد نیاز پکن به سادگی انجام شود.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی