امنیت ایران اسلامی؛ مرهون سربازان بی‎نشان امام زمان(عج)

امنیت ایران اسلامی؛ مرهون سربازان بی‎نشان امام زمان(عج)به گزارش سپهر نیوز. سپهر قم به نقل از ایکنا از همدان، اسم سربازی همیشه و هرجای دنیا در کنار مفاهیمی همچون افتخار و غرور، یادآور سختی و شرایط دشوار است اما نمی‌توان انکار کرد که شکوه و برازندگی لباس و عنوان سربازی و نگاه همراه با تحسین جامعه به سرباز در مفهوم عام آن بخشی از این سختی‌ها را جبران می‌کند.
کودکی که پدرش را به خاطر شغل نظامی یا انتظامی‌اش روزها و یا هفته‌ها نمی‌بیند،برای جبران این دوری، بین هم کلاسی‌ها و همسالانش چنان با افتخار از شغل و رشادت‌ها و سلحشوری‌های پدر می‌گوید که چه بسا حسادت آنها را هم برانگیزد.
اما سربازانی هم در همین جامعه و کنار ما هستند که نادیدنی‌‌اند، تمام سختی‌ها و دشواری‌های گفته شده و چندین و چند برابرش را دارند بی‌آنکه رد و نشانی از خود باقی بگذارند.
این‌ها سربازانی هستند که فرزندانشان و یا نزدیکترین افراد خانواده، هرگز آنان را در لباس و کسوت پرافتخار سربازی ندیده‌اند و با این همه در هر لحظه و دقیقه، عالی‌ترین و دشوارترین شکل از مفهوم و مسئولیت سربازی را بر عهده گرفته و در آن انجام وظیفه می‌کنند.
همین شرایط ناگفتنی و دشوار است که موجب شد، عنوان سربازان گمنام امام زمان (عج) به آنان بخشیده شود.
گمنامی برای این دسته از سربازان، تنها در عنوان و پنهان بودنشان از چشم عموم محدود نمی‌شود بلکه دایره مسئولیت و شرح وظایف آنان نیز گمنام مانده است.
همان اندک شناخت عمومی از سربازان گمنام امام زمان(عج) در افکار عمومی به افرادی محدود شده که بانقشه‌ها و توطئه‌های امنیتی، همچون خرابکاری و بمب‌گذاری و ترور مقابله کرده و آنها را خنثی می‌کنند و این درحالیست که امنیت به عنوان موضوعی بنیادین، مولفه‌های بسیاری دارد که دامنه آن از فرهنگ تا اقتصاد، سیاست و حتی علوم را در بر می‌گیرد و در سالهای اخیر حوزه‌هایی مانند فضای مجازی هم به آن افزوده شده است.

عنوان سربازی گمنام امام زمان(عج)؛ مبارک‌ترین خلعت جهادگران این عرصه
تهدیدات دشمنان در هر یک از این حوزه‌ها می‌طلبد بهترین کارشناسان و متخصصان در موضوعات مختلف علمی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، تمام توان خود را به کار گیرند تا از هیچ یک از حوزه‌های یاد شده تهدید و گزندی متوجه کشور و مردم نشود.
با وجود این دایره وسیع فعالیت به‌واسطه ویژگی‌ها و حساسیت‌ها، سربازان گمنام امام زمان(عج) حتی امکان آن را ندارند که همچون سایر بخش‌ها و نهادها و مجموعه‌های خدمتگزار کشور، گزارشی از عملکرد خدماتشان را به اطلاع افکار عمومی برسانند.
البته نمی‌توان از این نکته غافل شد که عنوان سربازی گمنام امام زمان(عج) برای مجاهدان این عرصه، بهترین و مبارک‌ترین خلعت بوده و به اطلاق این نام بر خود می‌بالند.
نباید فراموش کرد موفقیت در این وظیفه و مسئولیت سنگین در ایران اسلامی که دشمنان قسم خورده‌اش، هر روز بخش قابل توجهی ازمنابع مالی، انسانی و سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود را به خدمت می‌گیرند تا بر پیکره این درخت تنومند و ریشه‌دار ضربه بزنند، شرایط خاصی دارد که آن را از تمام نهادهای امنیتی دنیا متمایز می‌کند.
سربازان گمنام امام زمان(عج)، مسیر حرکت خود را همواره بر اساس رهنمودها و گام‌ها و خط‌مشی مقام معظم رهبری و ولایت فقیه تنظیم می‌کنند و همین معیار ارزشمند، در کنار توانمندی چشمگیر تخصصی، به آنان قدرتی منحصر بفرد بخشیده است.
بی‌شک سرباز امام زمان(عج) که فراتر ازخط و ربط‌های جناحی و سیاسی عمل کرده و در سایه تبعیت محض و مطلق از ولی‌فقیه زمانه، دعای خیر او را به عنوان پشتوانه همراه دارد در تمامی عرصه‌های فعالیت، فراتر از انتظار ظاهر شده تا جایی که سازمانهای امنیتی و اطلاعاتی اسم و رسم‌دار جهان به قدرت این سربازان گمنام امام زمان (عج) اعتراف و اذعان دارند.

حرکت سربازان گمنام امام زمان(عج) با فاصله‌ زیادی از دستگاه‌های اطلاعاتی جهان
بی‌تردید دستاوردهای شگرفی همچون دستگیری ریگی و بر زمین کشیدنش از آسمان و یا کشف روزانه صدها دسیسه پیچیده در کنار حفاظت و حراست از سرمایه‌های مدیریتی و منابع انسانی و فیزیکی کشور و بستن راه نفوذ بیگانگان و بدخواهان داخلی و خارجی به حوزه‌های گوناگون، تنها از عهده مجموعه‌ای پالوده بر می‌آید که تک‌‌تک فعالان و عوامل آن، در کنار توان تخصصی و حرفه‌ای اسوه شرافت انسانی و انقلابی و اعتقادی هستند.
مجموعه این ویژگی‌ها موجب شده با وجود شرایط خاص و آشوب‌زده منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و قرار گرفتن جغرافیای ایران در کانون بسیاری از این بحرانها، مردم ایران خود را در جزیره ثبات و آرامش دیده و در سایه مجاهدت‌های خاموش سربازان گمنام امام زمان(عج) بدون کوچکترین دغدغه و یا احساس نگرانی و خطر زندگی روزمره را در تکاپوی توام با آرامش سپری کنند.
اگر امروز دولتمردان به درستی از بهبود شاخص‌ها در حوزه‌های مختلف سخن می‌گویند و مردم روزبه‌روز شیرینی زندگی در ایران اسلامی را بیشتر در کام خود احساس می‌کنند، تردیدی نیست که بخش عمده‌ای از این موفقیت‌ها مرهون جنگ شبانه‌روزی خاموش و البته پیروزمندانه سربازان گمنام امام زمان‌(عج) با عوامل بازدارنده و تهدیدزا در این مسیر است.
ایران هم‌اکنون به عنوان نظامی مقتدر و کارآمد در صحنه جهانی حاضر شده و بخش قابل توجهی از این اقتدار، حاصل صلابت و قدرت امنیتی ایران است که توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) تامین شده و آنان نیز در هر فرصتی بر این اصل مهم تاکید و تصریح دارند که تنها رمزموفقیتشان، توسل به حبل‌المتین ولایت‌فقیه و پیروی از مقام عظمای ولایت است.
این همان موهبتی است که دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی جهان با وجود برخورداری از روزآمدترین تکنولوژی‌ها و سخت‌افزارها از آن بی‌بهره‌اند و به همین دلیل سربازان گمنام امام زمان(عج) همیشه نه یک گام بلکه با فاصله‌ای زیاد پیش از آنان حرکت می‌کنند.
بی‌شک این مجموعه با ویژگی‌های گفته شده مایه فخر و مباهات تک‌تک شهروندان خود خواهد بود و این را می‌توان از قدردانی‌ها و شکرگزاری‌های آنان بابت زیستن در سرزمینی امن در بین گفت‌وگوهای روزانه آنها که این روزها و این سالها بیش از همیشه نقل محافل و مجالس است شنید.
انتهای پیام

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی