۳۰ مرداد ، ۱۳۹۸

انتقاد از رژیم صهیونیستی در آمریکا هزینه سنگینی دارد/ اسرائیل بدون حمایت آمریکا یک روز هم پابرجا نمی‎ماند

به گزارش سپهر نیوز. سپهر قم به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، ‘سارا فلندرز’ روز یکشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا درباره موج شدید حملات به سخنان ضد صهیونیستی ایلهان عمر نماینده مجلس آمریکا افزود: برای دهه ها، حامیان اسراییل تمام تلاش خود را به کار بسته اند که اعضای کنگره و اصحاب رسانه در ایالات متحده، هزینه سنگینی برای کمترین انتقاد از اسراییل بپردازند.
وی ادامه داد: برای سال هاست که قانون نانوشته‌ای در واشنگتن وجود دارد که انتقاد از اسراییل و لابی آن را ممنوع می‌کند. سخنان ایلهان عمر را باید به فال نیک گرفت. حرف‌های او نشان دهنده تحولی تازه و مثبت است.
عضو ارشد مرکز پیکار بین المللی (International Action Center) اضافه کرد: رهبران دمکرات و جمهوریخواه بطور مرتب پشتیبان جنگ‌ها و برنامه‌های توسعه طلبانه ایالات متحده بوده اند، اما جریان تازه و جوانی در کنگره ایجاد شده که به این سیاست‌ها نه می‌گویند. ما گروه‌های مدنی، باید از این جریان پشتیبانی کنیم و امثال ایلهان را تنها نگذاریم.
فلندرز با بیان اینکه واکنش شدید لابی صهیونیستی علیه ایلهان عمر برای این است که درسی به دیگران داده باشند، گفت: این برای آن است تا بقیه جرات انتقاد نداشته باشند. این در واقع شبکه‌ای از لابی‌ها و طرفداران صنایع نظامی و جنگ طلب‌ها هستند که دست به دست هم داده اند تا صدا‌های مشابه را در کنگره خاموش کنند.

 خط صهیونیستی و جنگ طلبانه دمکرات‌ها
این نویسنده آمریکایی با اشاره به فعالیت سران حزب دمکرات علیه ایلهان عمر و تلاش برای حذف وی از کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان افزود: رهبران دمکرات‌ها همچون جمهوریخواهان، سیاست‌های مشابهی برای پشتیبانی از اسراییل و جنگ طلبی دارند.
فلندرز با اشاره به شکاف در حزب دمکرات، سیاست‌های سران این حزب را در راستای برنامه‌های جنگ طلبانه و مداخله جویانه کاخ سفید دانست و تصریح کرد: تفاوت میان سران دو حزب در برخی مسایل اجتماعی جدی است، اما در موضوع سیاست خارجی و جنگ، در تحلیل نهایی یک خط را دنبال می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: معتقدم برای تغییر باید به حرکت از پایین امید بست. تغییر از پایین جامعه و از مردم شروع می‌شود.
این نویسنده آمریکایی حتی ‘برنی سندرز’ را فاقد صلابت برای مخالفت با جریان جنگ طلب دانست و گفت: سندرز اخیرا سخنانی بسیار بد درباره مداخله در ونزوئلا زده است. او دیدگاه‌های مترقی خوبی درباره مسایل داخلی دارد، اما درباره جنگ‌های ما و همین طور موضوع فلسطین، سکوت می‌کند.
فلندرز افزود: این همان مسایلی است که در سیاست آمریکا، حساسیت برانگیز است. باید دید وی تغییر می‌کند یا نه.

 برچسب یهود ستیزی
این فعال سیاسی در آمریکا دلیل اصلی حملات به ایلهان عمر را پشتیبانی وی از فلسطین دانست و افزود: هر گونه انتقاد و تلاش برای زیر سئوال بردن کمک‌های مالی، نظامی، سیاسی که برای دهه‌ها به اسراییل شده و هر گونه فریاد درباره جنایت‌های بی شمار اسراییل علیه فلسطینی ها، با برچسب ‘ضد یهودی’ محکوم و ساکت می‌شود.
فلندرز اظهار کرد: این اتهام‌ها کاملا دروغ است. سخنان یهود هراسانه و علیه آیین یهودیت باید محکوم شوند، اما انتقاد از اسراییل و سیاست‌های آن، یهود هراسی نیست.
وی با بیان اینکه حمله به ایلهان عمر با هدف خفه کردن صدا‌های طرفدار مردم فلسطین و جنبش بایکوت اسراییل است، تصریح کرد: این جنبش در داخل ایالات متحده در حال گسترش است و پشتیبانی از اسراییل در افکار عمومی در حال کم شدن است. برای همین، ایپک که یک لابی حامی مالی است، با تمام توان به جنگ ایلهان عمر رفته است.
عضو ارشد مرکز پیکار بین المللی تاکید کرد: ایپک، یک لابی رسمی اسراییلی است و آن‌ها پشت حملات به ایلهان عمر قرار دارند و تبلیغ می‌کنند که وی ضد یهود است. ما در جامعه مدنی آمریکا و در کنگره تمام تلاش خود را برای دفاع از این زن جوان مسلمان به کار خواهیم بست.
فلندرز با بیان اینکه طرفداران اسراییل، آن را بر ایالات متحده مقدم می‌شمارند، اظهار کرد: میلیارد‌ها دلار از پول مالیات ما به اسراییل داده می‌شود تا صرف ماشین نظامی آن و بمباران غزه و توسعه شهرک‌ها در کرانه باختری کند. این مسایل باید به شدت مورد سئوال قرار گیرد.
وی تصریح کرد: تردیدی نداشته باشید که اسراییل، یک روز هم بدون پشتیبانی مالی، سیاسی و نظامی ایالات متحده پا برجا نخواهد بود. اسراییل، ابزاری برای استعمار آمریکا و برای سرکوب مردم عرب و مسلمان است.

 لابی صهیونیستی بدنبال انتقام گیری
این نویسنده آمریکایی به خبرنگار ایرنا گفت: تردید ندارم ایپک، لابی صهیونیستی از این مسلمان عضو مجلس نمایندگان آمریکا انتقام می‌گیرد و مانع از انتخاب دوباره وی برای نمایندگی مجلس خواهد شد.
فلندرز با یادآوری آنچه که بر ‘سینتیا مک‌کینی’ نماینده سال‌های پیش حوزه انتخابیه جورجیا در مجلس نمایندگان آمریکا گذشت، گفت: ایپک از مک‌کینی به دلیل انتقاد‌هایی که از اسراییل کرده بود، انتقام گرفت و با صرف مبالغ هنگفتی و ایجاد تغییرات در حوزه انتخابی وی، از راه یابی دوباره او به کنگره جلوگیری کرد. آن‌ها عملا او را از کنگره بیرون کردند.
وی افزود: مطمئنم که در دو سال آینده، آن‌ها مبالغ هنگفتی خرج خواهند کرد تا با ایلهان عمر همان کاری را بکنند که با مک‌کینی کردند.
ایلهان عمر ۳۸ ساله سومالیایی الاصل در انتخابات میان دوره‌ای آبان سال گذشته به نمایندگی از ایالت میته سوتا به مجلس نمایندگان آمریکا راه یافت.
از همان ابتدای راهیابی این نماینده مسلمان به کنگره، برخی نمایندگان جمهوریخواه و حتی هم حزبی‌های او در حزب دمکرات آمریکا نسبت به مواضع ضدصهیونیستی وی جبهه گیری کردند.
او بار‌ها در سخنرانی و مصاحبه‌های خود با رسانه‌های آمریکایی با هشدار و انتقاد درباره نفوذ گسترده صهیونیست‌ها در هیات حاکمه آمریکا نسبت به سیاست‌های دولت ترامپ در برتری قائل شدن نسبت به رژیم صهیونیستی به شدت انتقاد کرده است.
عمر نقش لابی گران صهیونیست در سیاست آمریکا را مخرب دانسته و گفته بود که این لابی‌ها به اعضای کنگره پول می‌دهند تا ازرژیم صهیونیستی دفاع کنند.
او در یادداشت توئیتری در واکنش به موج تخریبی علیه وی نوشت مخالفت با ‘بنیامین نتانیاهو’ نخست وزیر رژیم صهیونیستی و اشغالگری به معنای یهودستیزی نیست. اینکه وقتی کسی از اسراییل حمایت نمی‌کند، ضد آمریکایی معرفی و توصیف می‌شود، مشکل آفرین است.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی