۲۶ شهریور ، ۱۳۹۸

بازگشت داوطلبانه ۹۶۰ آواره سوری به کشورشان

[ad_1]

به گزارش ایکنا؛ به نقل از «روسیا الیوم»، حدود ۹۶۰ نفر از آوارگان سوری که در اردوگاه‌های لبنان به سر می‌بردند، امروز، ۷ شهریورماه، به صورت داوطلبانه لبنان را به مقصد کشورشان ترک کردند.

این آوارگان امروز تحت نظارت نمایندگان کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و تیمی از وزارت بهداشت لبنان، با اتوبوس‌های سوری از شهرهای بیروت و طرابلس به سمت کشورشان حرکت کردند. 

«خطار ناصرالدین» رئیس شعبه امنیت عمومی شمال لبنان، مسئولیت بازگرداندن آوارگان سوری را بر عهده داشت. وی تأکید کرد که اداره امنیت عمومی لبنان عملیات بازگرداندن این آوارگان به کشورشان را تا رسیدن به مقصد پیگیری می‌کند.

جمعیت سوریه پیش از آغاز بحران ۲۳٫۵ میلیون اعلام شده بود که با یورش گروه‌های تروریستی به این کشور و طی این سال‌ها، نزدیک به ۱۲ میلیون نفر از آنان آواره شهرهای مختلف این کشور و کشورهای ترکیه، مصر، لبنان، اردن و همچنین اروپا شدند.

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان پیش‌تر اعلام کرده بود که از آغاز بحران سوریه تاکنون، تعداد آوارگان سوری که به کشورهای ترکیه، لبنان، اردن،‌ عراق و مصر پناه برده‌اند از ۵ میلیون نفر فراتر رفته است.

بر این اساس، اکنون با توجه به بازگشت ثبات و امنیت به سوریه، شمار زیادی از آوارگان سوری به صورت داوطلبانه خواستار بازگشت به کشورشان بوده و منتظر فراهم شدن ساز و کار قانونی این امر هستند.

انتهای پیام

[ad_2]

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی