۳۰ مرداد ، ۱۳۹۸

باید مشکلات حوزه سرمایه گذاران خارجی را رفع کنیم

باید مشکلات حوزه سرمایه گذاران خارجی را رفع کنیمبه گزارش سپهر نیوز به نقل از خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی روز پنجشنبه در حاشیه نشست هم اندیشی حمایت از سرمایه گذاران خارجی خراسان رضوی در مشهد در جمع خبرنگاران گفت: از نظر قانونی وزارت امور اقتصادی و دارایی در تفویض اختیارات محدودیت‌هایی دارد.
وی بدون ذکر نام استان‌های مورد اشاره، تصریح کرد: با این حال برای شش استانی که شرایط بهتری در جذب سرمایه گذاری خارجی دارند شرایطی فراهم می‌شود که با کمترین توقف بتوانند مجوز‌های قانونی را به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی صادر کنند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از پیشرفته‌ترین قوانین و مقررات را در حوزه سرمایه گذاران خارجی دارد لذا در حوزه جذب سرمایه گذاران خارجی مشکلی وجود ندارد.
دژپسند افزود: تا پایان پارسال ۱۲.۷ میلیارد دلار سرمایه خارجی در کشور جذب شد و براساس آخرین آمار این میزان در سال ۱۳۹۷ حدود ۳.۲ میلیارد دلار است. باید مشکلات را در حوزه جذب سرمایه گذاران خارجی شناسایی و رفع کنیم تا سرعت جلب و جذب سرمایه‌ها افزایش یابد.
وی تصریح کرد: رونق اقتصادی می‌تواند در دو بخش اثرگذار باشد. بخش نخست از طریق کنترل تورم و دیگری از طریق رشد اقتصادی است. دولت یازدهم اقتصاد کشور را در شرایطی تحویل گرفت که نرخ تورم در حال رسیدن به ۴۰ درصد بود، اما همان ابتدا دولت موفق شد این نرخ را در حد ۳۲ درصد کنترل کند و بعد از آن این نرخ را به تک رقمی نیز برساند.
وزیر اقتصاد گفت: اقتصاد ایران در ابتدای کار دولت یازدهم با رشد منفی هفت درصد روبرو بود ، اما هم اینک شرایطی بوجود آمد که رشد اقتصادی در کشور به دو رقم نیز رسید. به واسطه اینکه عمق مشکلات قبلی زیاد بوده هم اینک اقتصاد کشور وضعیت خوبی ندارد و مردم با مشکل مواجه هستند لذا دولت تلاش خود را بیشتر کرده تا روند بهبود شرایط اقتصادی را سرعت بخشد و به اهداف مدنظر برسد.
نشست هم اندیشی حمایت از سرمایه گذاران خارجی خراسان رضوی در حاشیه ‘نمایشگاه بورس، بانک بیمه و رفتار‌های اقتصادی’ با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی، سرپرست سازمان سرمایه گذاری این وزارتخانه، هیات‌های تجاری از افغانستان، عراق ترکیه و پاکستان و نیز فعالان بخش‌های دولتی و خصوصی ایران برگزار شد. این نمایشگاه از ۱۶ تا ۱۹ بهمن در مشهد ادامه دارد.  

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی