برای اجرای طرح تحول سلامت باید ارتباط خوبی با جامعه پزشکی داشته باشیم

 به گزارش سپهر نیوز به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، علی نوبخت حقیقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه پارلمان) در سخنانی به عنوان موافق برنامه‌ها و صلاحیت وزیر پیشنهادی بهداشت، اظهار داشت: چند بار نمایندگان از من پرسیدند چرا طبابت را رها کرده و به مجلس آمده‌اند تا کار سیاسی انجام دهند، علت این موضوع را امروز می‌خواهم بگویم.

وی افزود: در سال ۸۹ بنده در شرایطی که سمت‌های مختلفی داشتند در اعتراض به گروگان گرفتن جسد ملت ایران در بیمارستان‌ها از سمت‌های خود کناره‌گیری کردند، چون حق و لیاقت مردم ایران بیشتر از این حرف‌هاست، آن‌ها به مردم می‌گفتند از بدو ورود به بیمارستان دولتی باید پول بدهید و اگر پول ندهید بستری نمی‌شوید.

نوبخت تصریح کرد: تا اواخر سال ۹۱ که آقای روحانی به صحنه سیاست آمد، با ما صحبت کردند و ما گفتیم که کمک می‌کنیم، اما باید بودجه بخش سلامت از GDP افزایش یابد و پولی که مردم برای دارو و بیمارستان پرداخت می‌کنند کاهش یابد، در همین راستا دولت تدبیر و امید طرح تحول سلامت را به راه انداخت.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: هدف طرح تحول سلامت بسیار خوب بود و باید تلاش کنیم این کشتی از امواج خروشان به ساحل برسد، باید در این راستا اصول علمی که مورد قبول سازمان‌های بین‌المللی است را در بخش سلامت رعایت کنیم، این کشتی در حال حرکت بود که کاپیتان کشتی گفت: سوختی که در اختیار دارد کافی نیست و ممکن است ما را به هدف نرساند. از طرفی راهی که شروع شده را نمی‌توان رها کرد، امروز قرار است کاپیتان کشتی عوض شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: آقای نمکی با توجه به سوابقش با شاخصه‌های بهداشت آشناست و می‌تواند ما را از گردابی که در بودجه بخش سلامت به وجود آمده نجات دهد و ما باید ارتباطمان با جامعه پزشکی خوب باشد تا قانون را اجرا کنیم، آقای نمکی ارتباط خوبی با جامعه پزشکی دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی