برنامه‌های گام دوم انقلاب اسلامی در استان مرکزی تبیین شد

– اخبار استانها –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، بهروز اکرمی صبح امروز در جلسه هماهنگی تبیین برنامه‌های گام دوم انقلاب اسلامی در استان مرکزی با اشاره به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: در شورای ادارای استان، استاندار مرکزی دستور دادند کمیته‌ای با مسئولیت بنده تشکیل شود تا بیانیه را به اقدام اجرایی تبدیل کنیم تا بدانیم در استان چه کارهایی از لحاظ اجرایی می‌توانیم انجام دهیم.

وی افزود: تبیین بیانیه یکی از اقدامات بوده و نکته مهم این است که چه‌ کاری می‌توانیم انجام دهیم، بیانیه گام دوم به نوعی نقشه راه انقلاب و جمهوری اسلامی بوده و توسط عالی‌ترین مسئول حکومتی و شرعی تاکید شده که باید به اقدامات و فعالیت‌های اجرایی تبدیل شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: انواع و اقسام کارگروه‌ها در استان وجود دارد، قطع یقین نمی‌خواهیم که کارگروه اضافه‌ای ایجاد کنیم، تنها یک تقسیم کاری انجام می‌دهیم و محورهایی را که مقام معظم رهبری در آن دغدغه دارند به کارگروه‌های ذی‌ربط ارجاع داده می‌شود و ضمن رصد موارد در نهایت نتایج احصا می‌شود.

اکرمی بیان کرد: برای مثال یکی موارد موجود در این بیانیه معنویت و اخلاق است که به کارگروه‌های ذی‌ربط ارجاع داده می‌شود بر همین اساس اسامی این کارگروه‌ها مشخص و باید بررسی کرد که در مورد تحقق معنویت و اخلاق چه‌کاری انجام دادند، ۲۷ دستگاه در کشور کار فرهنگی انجام می‌دهند.

وی عنوان کرد: چند وقت یک بار برای مثال سه ماه یک‌ بار دور هم جمع شده و اقدامات کارگروه‌ها و مدیران اجرایی ذی‌ربط را در زمینه تحقق اهداف مورد نظر در بیانیه را بررسی می‌کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: یکی از توصیه‌های مهم مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم به اوج رسانیدن مشارکت مردمی و خدمت‌رسانی است، باید دید چه اقدام و حرکتی در استان باید انجام شود تا مردم در حوزه‌های مختلف مثل اقتصاد، فرهنگ و غیره مشارکت فعال‌تری داشته باشند.

سمنان| بیانیه "گام دوم" انقلاب چراغی روشن در ادامه مسیر رسیدن به قله‌های پیشرفت استخراسان‌رضوی|نقش مردم در بیانیه گام دوم انقلاب به جایگاه تمدن‌ساز ارتقاء یافته استقم| گفتمان‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب نیازمند تربیت نیروهای متخصص است

اکرمی ادامه داد: نگاه عینی این موضوع فعال‌سازی سازمان‌های مردم نهاد و سمن‌ها است که این موضوع را به اداره‌کل امور اجتماعی ارجاع داده می‌شود، یکی دیگر از موضوعات دیگر در بیانیه ارتقا بینش سیاسی مردم است، در این زمینه اداره کل سیاسی استانداری مرکزی و صدا و سیما نقش بسیار مهمی دارند.

وی اضافه کرد: موضوع دیگر در این بیانیه جوانان عنصر مهم پیشرفته تحقق نظام اسلامی است، این مهم به اداره کل ورزش و جوانان، سمن‌های مرتبط، دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش استان ارجاع شود تا چگونگی استفاده از ظرفیت جوانان در عرصه‌های مختلف بررسی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: موضوع مهم بعدی در بیانیه گام دوم نیروی مستعد و کارآمد و با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی مهم‌ترین طرفیت امید بخش کشور است، آیا واقعا بانک اطلاعاتی منایع انسانی در استان داریم؟ متولی این مهم هم سازمان مدیرت و برنامه‌ریزی استان است.

اکرمی تصریح کرد: ایجاد بانک اطلاعاتی منابع انسانی در استان یک ضرورت است، فهرست طولانی فرصت‌های مادی کشور یکی دیگر از موضوعات مهم در بیانیه گام دوم است که در استان به دنبال فهرست طولانی فرصت‌های مادی استان هستیم، برهمین اساس متولی این مهم هم سازمان مدیریت و برنامه استان و کارگروه اقتصادی استان است.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند که گفته شده است که ایران از نظر ظرفیت‌های استفاده نشده‌ طبیعی و انسانی در رتبه نخست جهان است و این واقعا دردناک است، برای عملیاتی کردن این ظرفیت‌ها در این شرایط اقتصادی باید چه اقدامی انجام داد، در این شرایط است که باید قدر داشته‌های خود را دانست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی عنوان کرد: آیا واقعا همه مشکلات اقتصادی موجود در کشور ناشی از تحریم است؟ خیر بلکه به سبب استفاده نکردن از ظرفیت‌ها است، باید این ظرفیت‌ها شناسایی و به فعلیت برسد، متولی این مهم اداره کل و معاونت اقتصادی استانداری مرکزی و سازمان مدیریت است تا ظرفیت‌های اقتصادی استان احصا شود.

اکرمی خاطرنشان کرد: در حوزه گردشگری در استان زیبایی‌های منحصر به فردی داریم، چه میزان مردم استان و یا کشور از این زیبایی‌ها اطلاع دارند، این مهم یک ظرفیت مادی است، هم‌اکنون تمام دنیا به سمت استفاده از ظرفیت گردشگری حرکت می‌کند، باید این ظرفیت‌ها به فعلیت برسانیم.

وی ادامه داد: علم و پژوهش یکی دیگر از مواد مهم در بیانیه گام دوم است، باید پژوهش برای اجرا باشد، پارک علم‌ و فناوری استان باید بررسی کند که مسائل روز استان چیست و بر روی آن پژوهش کند، هم‌اکنون ۳ هزار دانشجوی دکترا در استان وجود دارد، نباید هیچ مشکلی داشته باشیم، باید از این ظرفیت استفاده مناسب شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: چه استفاده‌ای از این دانشجویان دکترا در استان می‌شود؟ مسئولیت بحث علم و پژوهش با دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری استان است، باید پژوهش‌ها کاربردی باشد، مقام معظم رهبری می‌فرمایند آشکارترین وسیله استفاده از ظرفیت و قدرت یک کشور علم و پژوهش است.

اکرمی تصریح کرد: تمام اختراع بشر از ابتدا به این سبب بود که با مشکلی روبه‌رو شده و بعد برای برطرف کردن مشکل اقدام کرده، این مهم یعنی علم و پژوهش و قوی شدن، هم‌اکنون از قله‌ها دانش و جهاد بسیار عقب هستیم، باید به قله‌ها دست پیدا کنیم و مرزها عبور کنیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی