۲۹ مرداد ، ۱۳۹۸

برگزاری مراسم روز طبیعت معلولان در ۴۴ بوستان شهر تهران

– اخبار اجتماعی –

علی همت محمودنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی مدیریت شهری و سازمان بهزیستی برای مراسم روز طبیعت معلولان اظهار کرد: این جلسه صبح امروز با حضور جوادی یگانه معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، حسین نحوی‌نژاد معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، داریوش بیات نژاد مدیرکل بهزیستی استان تهران، زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران و محمدعلی مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران برگزار شد.

مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: در این جلسه ۴۴ بوستان تهران به عنوان بوستان‌های مناسب‌سازی شده معرفی شدند که اسامی این بوستان‌ها از طریق رسانه‌ها به زودی اعلام خواهد شد، تا معلولان بتوانند جهت گذراندن روز طبیعت (۱۳ فروردین ماه) در این مکان‌ها حضور پیدا کنند و از امکانات در نظر گرفته شده در این بوستان‌ها استفاده کنند. 

محمودنژاد همچنین به تمهیدات در نظر گرفته شده برای جا به جایی معلولان در روز طبیعت اشاره کرد و گفت: اتوبوس‌هایی از پایانه‌های آزادی، میدان امام حسین(ع)، میدان خراسان، میدان انقلاب، خیابان آذری و خیابان شمشیری، پیش‌بینی شده است تا معلولان را در پارک‌های دسترس‌پذیر منتقل کنند.

وی ادامه داد: با تمهیدات در نظر گرفته شده از سوی شهرداری تهران استفاده از اتوبوس‌ها برای معلولانی که کارت مترو دریافت کرده‌اند به صورت رایگان خواهد بود و امیدواریم با تلاش صورت گرفته از سوی مدیریت شهری تهران؛ معلولان در روز طبیعت حضور پررنگی را در ۴۴ بوستان مناسب‌سازی شده داشته باشند.

مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: همچنین در جلسه امروز مصوب شد تا معلولان در پنج‌شنبه آخر هر ماه در یکی از بوستان‌های دسترس‌پذیر تهران حضور پیدا کنند، که امیدواریم در طی سالجاری این موضوع به سایر نقاط شهر تهران نیز تسری پیدا کند.

محمودنژاد با بیان این که هم اکنون از ۲۲۰۰ بوستان شهر تهران؛ ۴۴ بوستان مناسب‌سازی شده‌اند، گفت: به زودی سامانه‌ای برای ارسال عکس و تصاویر نقاط و پارک‌های نامناسب معلولان راه‌اندازی خواهد شد تا این افراد بتوانند با ارسال عکس و تصاویر این موارد را به مسئولان مدیریت شهری منتقل کنند تا در اسرع وقت موانع و مشکلات آنها برطرف شود.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی