بسیج ظرفیت صنایع اراک برای کمک به سیل‌زدگان

علی‌اکبر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک با اشاره به ضرورت اجرای طرح «جهاد همبستگی ملی» با هدف کمک به هموطنان سیل‌زده اظهار کرد: شهر اراک با توجه به پتانسیل‌های صنعتی می‌تواند در بحث ساخت پل‌های تخریب‌شده، تولید اسکلت آماده برای بازسازی خانه‌ها یاری‌دهنده مردم سیل‌زده باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به حجم آسیب‌ها در مناطق سیل‌زده دولت به‌تنهایی قادر به حل مشکل نیست، بنابراین نیاز است از تمام ظرفیت‌های مردمی برای حل مشکل سیل‌زدگان استفاده شود. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: مقام معظم رهبری در پاسخ به نامه رئیس‌جمهور مبنی بر برداشت از صندوق توسعه ملی برای جبران خسارت‌های وارده به سیل‌زدگان، توصیه کردند با تقویت و مدیریت کمک‌های مردمی و تلفیق آن با کمک‌های دولتی در راستای حل مشکل مردم در مناطق سیل‌زده گام برداشته شود که این مهم باید در دستور کار قرار گیرد.

کریمی با اشاره به اینکه در بحث جلب مشارکت‌های مردمی برای کمک به سیل‌زدگان می‌توان از هر نوع ابتکار و خلاقیت استفاده کرد، ادامه داد: هر گروه و قشری به‌اندازه توان و مسئولیتی که دارد می‌تواند در قالب ستادهای مردمی و در راستای کمک به مناطق سیل‌زده اقدام کند. 

وی از تشکیل ستاد مردمی برای کمک به سیل‌زدگان در همان روزهای آغازین خبر داد و اظهار کرد: با توجه به میزان خسارت‌ها در مناطق لرستان و خوزستان مردم شریف استان مرکزی و شهر اراک در قالب دستگاه‌های دولتی و اکیپ‌های مردمی برای کمک و خدمت به هم‌‌وطنان به این مناطق اعزام شدند و در این ایام با فعالیت‌های جهادی یار و همراه مردم سیل‌زده بودند.  

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه هر نوع ابتکار و پیشنهادی در بحث کمک به سیل‌زدگان از طریق ستاد مردمی قابل‌پیگیری است، گفت: با توجه به موقعیت صنعتی در اراک می‌توان از ظرفیت‌ شرکت‌ها برای ساخت و تجهیز پل و یا تولید اسکلت‌های آماده برای ساخت منازل استفاده کرد.

کریمی تصریح کرد: با توجه به اعلام آمادگی شرکت‌های هپکو، ماشین‌سازی و آذرآب مبنی بر کمک و خدمت به مناطق سیل‌زده ساخت و تجهیز پل‌های تخریب‌شده در این مناطق را پذیرفتند که این اقدام یک نمونه بارز همبستگی است. 

وی ساخت اسکلت آماده برای بازسازی منازل سیل‌زده و همچنین تولید و توزیع لوازم‌خانگی باوجود کارخانه‌های مطرح در اراک را از دیگر اقدام‌های این شهر برای کمک به مردم سیل‌زده دانست و گفت: اراک باوجود شرکت‌های تولید اسکلت آماده این آمادگی را دارد که باقیمت مناسب و در حجم زیاد اسکلت آماده منازل سیل‌زده را تولید و در اختیار این خانواده‌ها قرار دهد. 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی و مدیریت مسوولان استانی و هماهنگی در سطح ملی می‌توان از ظرفیت اقتصادی استان در راستای خدمت به مردم خسارت‌دیده استفاده کرد تا بحث بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده در سریع‌ترین زمان ممکن صورت پذیرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی