۲۹ مرداد ، ۱۳۹۸

بشیر سنان: تیم ملی فوتبال یمن قربانی سیاست‌های عربستان شد

– اخبار ورزشی –

به گزارش سپهر اطلاع رسانی ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت یمن الان، بشیر سنان گفت: پس از پایان اردوی ریاض انتظار سفر تیم ملی فوتبال یمن به قطر برای برپایی اردوی از پیش‌ اعلام‌شده و ۳ بازی تدارکاتی را داشتیم اما یک فرمان سیاسی برای لغو آن باعث تعجب‌مان شد. اردوی یمن در مالزی  چه مزیتی دارد؟ بسیاری از تیم‌های حوزه خلیج‌فارس به دلیل شباهت آب‌وهوایی امارات با قطر دوحه را برای برپایی اردوهای خود انتخاب کردند اما انتخاب مالزی تعجب‌برانگیز است. تیم ملی فوتبال یمن نخستین و آخرین قربانی سیاسی است که نتایجش در جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

رئیس انجمن رسانه‌های ورزشی سپس خطاب به مقام‌های دولتی عربستان گفت: اگر شما نمی‌خواهد تیم ملی فوتبال یمن در دوحه اردو بزند حداقل یک محل اردویی مناسب را در پایتخت کشورتان یا جای دیگری تامین کنید. لغو اردوی قطر به لحاظ روانی روی عملکرد بازیکنان یمن و حتی لژیونرهای لیگ ستارگان قطر تاثیر منفی می‌گذارد.

روزنامه الخلیج آنلاین نیز پیش از این اعلام کرده بود که عربستان بنا به دلایل سیاسی مانع سفر برنامه‌ریزی‌شده تیم ملی فوتبال یمن به قطر برای برپایی اردوی آماده‌سازی جام ملت‌های آسیا و برگزاری ۳ بازی تدارکاتی با تیم‌های ملی تاجیکستان، لبنان و فلسطین شده بود. 

تیم ملی فوتبال یمن در مرحله گروهی جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا با تیم‌های ملی ایران، عراق و یمن رقابت خواهد کرد.

بلیت‌های رایگان جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا در اختیار هواداران عمانی

 

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی