بهره‌مندی ۷۰۲۳ خانوار تحت حمایت کمیته امداد از زکات فطره


بهره مندی 7023 خانوار از محل زکات فطره/ 2 میلیارد تومان به حساب سرپرستان خانوار واریز شدبه گزارش ایکنا؛ جواد صفاری، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران از بهره‌مندی هفت هزار و ۲۳ خانوار از زکات فطره خبر داد و گفت: مبلغ دو میلیارد تومان زکات فطره جمع‌آوری و به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

وی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده زکات فطره در سه مرحله برای امور مددجویان هزینه شد، ادامه داد: دو میلیارد تومان فطریه پرداختی مردم در مرحله اول به سه هزار و ۱۹۱ خانوار، در مرحله دوم هزار و ۹۳۷ نفر و در مرحله سوم نیز به هزار و ۸۹۵ خانوار تحت حمایت تعلق گرفت.

وی با اشاره به اینکه مبلغ ذکر شده شامل فطریه عام و سادات بوده است، بیان کرد: در مرحله اول یک میلیارد تومان، در مراحل دوم و سوم نیز در مجموع یک میلیارد تومان برای امور مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران اختصاص یافت.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه پرداخت فطریه در شش سرفصل پرداخت می‌شود، افزود: تأمین هزینه‌های بیماران خاص و صعب‌العلاج، کمک هزینه دانشجویان، مساعدت‌های موردی، تأمین لوازم ضروری، پرداخت اجازه مسکن و پرداخت هزینه‌های درمان (فرانشیز) سرفصل‌هایی است که فطریه برای آن‌ها پرداخت می‌شود.

صفاری تأکید کرد: براساس نیازسنجی مددکاران خانوارهای واجد شرایط معرفی و براساس نیاز آن‌ها فطریه از طریق صندوق امداد ولایت به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

وی یادآور شد: شش هزار و ۴۶۷ خانوار از فطریه عام و ۵۵۶ خانوار از فطریه سادات بهره‌مند شدند. کفارات عمد و غیرعمد نیز به خرید نان و ماکارونی برای مددجویان اختصاص می‌یابد.

انتهای پیام

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی