تشکیل ۱۰۷۵ پرونده تعزیراتی برای متخلفان اقتصادی در قم


احمد رضا سمیعی نسب امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به نظارت بر بازار استان قم اظهار کرد: این نظارت به صورت جدی از ۲۹ اسفند تا ۱۵ فروردین صورت گرفت، البته طرح نظارت بر بازار در پایان سال از ابتدای بهمن ماه شروع شده بود.

وی ادامه داد: ۱۳ هزار و ۷۲۰ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی، صنفی و توزیعی استان قم از ابتدای بهمن ماه تاکنون صورت گرفت که این کار منجر به تشکیل هزار و ۷۵ مورد پرونده برای متخلفان به ارزش ۱۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان شد. تخلفات مواردی همچون عدم درج قیمت، گران فروشی، احتکار، عرضه خارج از شبکه و عدم رعایت مسائل بهداشتی بود.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: اتاق اصناف استان از ابتدای بهمن ماه تاکنون ۴۷۸ پرونده به ارزش ۱۹۰ میلیون تومان برای واحدهای صنفی متخلف تشکیل داد.

سمیعی نسب با اشاره به پرونده‌های تخلفات اقتصادی در استان قم اظهار کرد: این تخلفات شامل مواردی همچون عرضه خارج از شبکه مواد پتروشیمی، گران فروشی مرغ کشتار، عدم اعلام موجودی شکر و کم فروشی در خدمت آسانسور بود.

وی ادامه د: ۳۲۱ پرونده به ارزش ۲ میلیارد تومان در تعطیلات نوروزی توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم برای متخلفان تشکیل شد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: گشت‌های بازرسی از واحدهای اقتصادی منطقه جمکران داشتیم، همچنین از ۲۰۰ دستگاه خودرو یدک کش و ۴۰ واحد تعمیرگاه خودرو بازرسی در ایام نوروز صورت گرفت که این بازرسی‌ها تشکیل ۱۹ فقره پرونده به همراه داشت و از اجحاف در حق مسافران و زائرین جلوگیری کردیم.

وی خاطرنشان کرد: گشت‌های مشترک در استان قم به همراه دستگاه‌های اجرایی در تعطیلات نوروزی انجام دادیم و ۲۵۳ تیم گشت مشترک در ایام نوروز داشتیم.

انتهای پیام/۷۸۰۰۴*۴۰/م

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی