تقویت روابط اقتصادی محور دیدار سفیر ایران با وزیر برنامه‌ریزی عراق

به گزارش سپهر اطلاع رسانی ایران به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، وزیر برنامه‌ریزی عراق با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد دیدار و گفتگو کرد.

وبگاه خبری «موازین نیوز» عراق چهارشنبه (۱۲ دی) گزارش داد که «نوری الدلیمی» امروز با «ایرج مسجدی» دیدار و در مورد پرونده تجارت و اقتصاد بین دو کشور و راه‌های تقویت حجم و کیفیت تبادل تجاری دوجانبه گفتگو کرد.

وزیر برنامه‌ریزی عراق طی این دیدار، بر لزوم تقویت نقش دستگاه‌های کنترل کیفیت ایران و عراق بر اساس یادداشت تفاهم امضا شده بین این دو کشور و نیز اهمیت توسعه کیفی روابط دوجانبه در زمینه‌های پزشکی و تجاری که طی دروه گذشته شاهد رشد قابل توجهی بوده، تأکید کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز به نوبه خود انتخاب الدلیمی به عنوان وزیر برنامه‌ریزی عراق را به وی تبریک گفت و تأکید کرد که تهران به موضوع توسعه روابط دوجانبه با عراق توجه ویژه‌ای دارد و این روابط بر اساس منافع مشترک مبتنی است.

در بیانیه‌ای که وزارت برنامه‌ریزی عراق به مناسبت این دیدار منتشر کرده آمده است، طی این دیدار چشم‌انداز این وزارتخانه برای عراق ۲۰۳۰ و حجم چالش‌های پیش رو برای دستگاه‌های اجرایی این کشور و راه‌های ممکن رفع همه موانع با همکاری مشترک ایران و عراق مورد بررسی قرار گرفت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی