۳۰ مرداد ، ۱۳۹۸

جشنواره «شهر مهر» هویت دینی پایتخت را تثبیت می کند

ستاد خبری نخستین جشنواره «شهر مهر»: محمد سالاری، عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به حرکت هدفمند جشنواره «شهر مهر» در راستای تقویت سبک زندگی ایرانی-اسلامی و ارتقای هویت دینی و مذهبی شهروندان تهرانی گفت: این جشنواره را می توان یکی از اقدامات مهم شهرداری دانست که در حوزه ی ماموریت های مدیریت شهری قرار می گیرد و هدف از آن  ترویج فرهنگ ناب محمدی متناسب با شرایط فعلی کلانشهر تهران است.
 
وی افزود: با توجه به این که جامعه ی ایران جامعه ای شکل گرفته از آموزه های دینی و مذهبی بازمانده از ائمه اطهار(ع) است،  لذا در مرکز و پایتخت کشور اسلامی ما که ام القرای جهان اسلام محسوب می شود شهرداری باید در ترویج مبانی دین اسلام و ترویج باورها، عقاید و رویه و رویکرد ائمه اطهار(ع) به ویژه پیامبر ختمی مرتبت (ص) تمام توان و تلاش خود را به کار بندد.
 
عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که جشنواره «شهر مهر» که از سوی شهرداری ناحیه ٣ منطقه ٢٠ تهران طراحی و به اجرا درآمده است، می تواند در آینده به جشنواره ای گسترده تر و هدفمندتر تبدیل شود، توضیح داد: بدون شک این جشنواره در کنار جشنواره های دیگر شهرداری می تواند در بهینه سازی یک فرهنگ غنی و درخور ایرانی در میان خانواده ها با این سابقه طولانی و درخشان نقش مفید و موثری ایفا کند و هویت دینی و صحیح شهروندی را تثبیت نماید.
 
سالاری برگزاری چنین جشنواره ها و همایش هایی را راهی مناسب برای تقویت فضای بی آلایش شهری عنوان کرد و اظهار داشت: دفاع از آرمان های والای اسلام و انقلاب ما امری اجتناب ناپذیر برای تمامی نهادهای کشور به شمار می آید تا از این طریق بتوانند در فرهنگ سازی و حفظ شئونات و ایجاد بسترهای مناسب فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی موفق عمل کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم چنین اتفاقاتی با تکیه بر تصمیم گیری های مبتنی بر خرد جمعی کارشناسان و صاحب نظران این عرصه که دارای صلاحیت های لازم هستند مولفه‌های اسلامی را در فضاهای شهری پایدار کند.
 
امید کشاورز شهردار ناحیه ٣ منطقه ٢٠ تهران نیز در مورد این جشنواره گفت: جشنواره «شهرمهر» با محوریت و شعار «اخلاق شهروندی؛ سیره محمدی» و با مشارکت آموزش و پرورش ، مدارس، مساجد، پایگاه بسیج، حوزه علمیه و همکاری خانه های «خانواده و سبک زندگی»، «اخلاق و مهارت های اجتماعی» و «قرآن و عترت» سرای محلات منطقه ۲۰ شهر تهران برگزار می شود.  
 
وی خاطرنشان کرد: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندشدن از برنامه ها می توانند به پایگاه اینترنتی www.shahremehr.ir و یا به نشانی دبیرخانه جشنواره، واقع در بزرگراه شهید رجایی، خیابان ۱۳آبان، کوچه صحرایی، اداره اجتماعی شهرداری ناحیه ۳ منطقه ۲۰ مراجعه کنند.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی