۲۷ مرداد ، ۱۳۹۸

جشن نوروز در مدرسه بین‌الملل شهر آستانه

به گزارش سپهر نیوز. سپهر قم به نقل از ایکنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ در بخش آغازین این مراسم که دیروز(۲۷ اسفندماه) برگزار شد، اوزقبای باروژان، از سخنرانان مراسم ضمن تبریک نوروز گفت: آشنایی با مراسم و آیین‌های نوروزی کشورهای حوزه نوروز را یک ضرورت می‌دانیم؛ زیرا نوروز حامل پیام انسان‌دوستی و ارج نهادن به انسانیت است که قرن‌ها در بخش‌های مهمی از جهان تجلی داشته است.
علی کبریایی‌زاده، رایزن فرهنگی کشورمان در قزاقستان نیز طی سخنانی اظهار کرد: نوروز فرصتی است برای تحکیم دوستی‌ها؛ آن هم در شرایطی که بشر امروز بیش از هر زمان دیگر به این دوستی‌ها نیاز دارد.
وی افزود: اینکه قرن‌ها نوروز برگزار شده و در آینده نیز برگزار می‌شود، نشان از این دارد که نوروز فقط یک رسم نیست؛ چه آنکه عموماً هر رسمی در گذر روزگار و در نتیجه تحولات اجتماعی، سیاسی و دینی منسوخ می‌شود یا تغییراتی در آن به وجود می‌آید؛ اما نوروز چون براساس واقعیت‌های انسان و نیازهای حقیقی و واقعی انسان است، پایدار مانده و می‌ماند.
کبریایی‌زاده در ادامه با بیان اینکه معتقدم نوروز اندیشه است؛ اندیشه‌ای که سعادت انسان، صلح و نوع‌دوستی را مد نظر دارد، به شرح کوتاه از فلسفه هفت‌سین پرداخت و پس از آن، نمایندگان هر یک از کشورهای حوزه نوروز، به معرفی آداب و رسوم نوروزی خود پرداختند.
انتهای پیام

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی