کد خبر : 11340
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
بازدید : 20

حادثه دانشگاه علوم تحقیقات به کجا رسید؟/ آخرین اخبار وام‌های دانشجویی

حادثه دانشگاه علوم تحقیقات به کجا رسید؟/ آخرین اخبار وام‌های دانشجویی

به گزارش سپهر اطلاع رسانی ایران به نقل از خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ هفته‌ای که گذشت، خبر‌هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه‌ها منتشر شد، برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن‌ها حائز اهمیت بود. گزیده‌‍ای از مهم‌ترین اخبار صنفی و فرهنگی دانشگاه‌ها در هفته گذشته را

به گزارش سپهر اطلاع رسانی ایران به نقل از خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ هفته‌ای که گذشت، خبر‌هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه‌ها منتشر شد، برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن‌ها حائز اهمیت بود. گزیده‌‍ای از مهم‌ترین اخبار صنفی و فرهنگی دانشگاه‌ها در هفته گذشته را مرور می‌کنیم.
برخی از این اخبار از حادثه رانندگی در دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تا وام شهریه و شرح ما وقع آن، به شرح زیر است:
دوره آموزشی ۱۰۰۰ نفر از ائمه جماعت خوابگاه‌های سراسر کشور در مشهد برگزار می‌شود

حجت الاسلام صالحی، معاون فرهنگی سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به برگزاری دوره آموزشی ائمه جماعت خوابگاه‌ها گفت: در راستای افزایش مهارت روحانیون در ارتباط گیری با دانشجویان و اثرگذاری در کاهش آسیب‌های اجتماعی و رشد انگیزه دادن به دانشجویان از اواسط دی تا آخر بهمن دوره آموزشی ائمه جماعت خوابگاه‌های سراسر کشور در مشهد برگزار می‌شود.

۵۰ اتوبوس جدید وارد ناوگان علوم‌وتحقیقات شدند/ مشکلی در روند آموزشی دانشگاه نداریم

مسعودی رئیس دانشگاه علوم تحقیقات در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو در خصوص اضافه شدن اتوبوس‌های جدید به ناوگان حمل و نقل این دانشگاه گفت: صبح امروز ۵۰ اتوبوس جدید که از یکی از شرکت‌های معتبر خریدار شده به ناوگان حمل و نقل دانشگاه اضافه شد.

اولین کاروان ازدواج دانشجویی ۹ دی به مشهد اعزام می‌شود   ۳۰۰ زوج دانشجو به عنوان اولین کاروان بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی همسفرتا بهشت نهم دی ماه وارد مشهد خواهند شد.

برنامه‏‌های در نظرگرفته شده برای شرکت‏ کنندگان در روز اول، پس از ورود و استقبال، زیارت گروهی و برنامه آموزشی با موضوع مهارت‌های زندگی برپایه سیره نبوی و استفاده از خوان پربرکت حضرت علی بن موسی الرضا (علیه آلاف التحیه و الثناء) خواهد بود.

بودجه ۹۸ دانشگاه‌ها زیر ذره‌بین «دانشجو» / کدام نهاد‌های دانشگاهی متضرر شدند؟

لایحه بودجه سال ۹۸ هفته گذشته توسط دولت به مجلس ارسال شد که بر این اساس بودجه مصرفی سال آینده نهاد‌ها از جمله دانشگاه‌ها مشخص شده است.

دانشگاه‌ها به عنوان موثرترین نهاد برای پرورش نیروی انسانی و همچنین تولید علم بودجه آن تنها به طور میانگین تنها ده درصد افزایش پیدا کرده است البته این رشد ده درصدی همه نهاد‌های دانشگاهی را در برنمی گیرد و برخی از نهاد‌های دانشگاهی از جمله نهاد رهبری در دانشگاه‌ها کاهش بودجه داشته است.

بودجه پیشنهادی برخی دانشگاه برتر کشور برای سال آینده است که نسبت به سال ۹۷ افزایش میانگین ۱۰ تا ۴۰ درصد داشته است.

پروژه تله‌کابین با مقاصد تفریحی و به صورت ناقص اجرا شده بود

محمدمهدی طهرانچی ضمن بازدید از محل سانحه اتوبوس علوم و تحقیقات، با حضور در جمع دانشجویان به اقدامات انجام شده در راستای مطالبه حقوق و خواسته‌های صنفی دانشجویان اشاره کرد و گفت: مدیران و رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی باید در خصوص اتفاقات رخ‌داده شفاف‌سازی کرده و ایمن‌سازی و رفع نیاز‌های دانشجویان وظیفه ما تلقی می‌شود.

وی افزود: پروژه تله‌کابین نه برای بهره بردن دانشجویان، بلکه با مقاصد تفریحی در زمان مدیریت وقت طرح‌ریزی و به صورت ناقص اجرا شده بود.

آموزش در حوزه تئاتر استاندارد سازی می‌شود/ حرفه‌ای شدن دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوزه هنر و کانون‌های هنری

امیر للـه‌گانی، مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت در حاشیه انعقاد تفاهم نامه میان اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت و مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری، گفت: خوشحالم که این تفاهم نامه میان اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت و مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری منعقد شد و خرسندم که با این حرکت در دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوزه هنر و کانون‌های هنری خواهیم توانست به سمت علمیشدن، تخصصی شدن و حرفه‌ای شدن پیش برویم.

امنیت خوابگاه‌های دانشگاه شریف در دستور کار معاونت دانشجویی قرار گرفت/ برگزاری جلسه با نیروی انتظامی

فذطمی زاده، معاون دانشجویی دانشگاه شریف در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در خصوص مشکلات دانشجویان خوابگاه‌های این دانشگاه گفت: موضوع مشکل امنیت اطراف خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه شریف به خصوص خوابگاه طرشت را همواره پیگیری کردیم؛ اما مشکلات جدیدی از سوی دانشجویان مطرح شده است.

راه‌اندازی مراکز مشاوره دینی در دانشگاه‌ها/ حمایت نهاد رهبری با رویکرد توجه به آسیب‌های اجتماعی
حجت الاسلام صالحی، معاون سیاسی فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به اولویت‌های نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: یکی از اولویت‌ها این است که بیش از گذشته به آسیب‌های اجتماعی توجه کنیم و رویکرد ما نسبت به گذشته در این حوزه پررنگ‌تر شود.

۶۰۰۰ دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه تهران تحصیل می‌کنند

محمود نیلی احمدآبادی در جلسه ستاد امور شاهد و ایثارگران دانشگاه تهران با اشاره به حضور حدود ۶ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در این دانشگاه گفت: تقویت توانمندی و ارتقای وضعیت تحصیلی این دانشجویان از اهداف و ماموریت‌های اصلی اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه است.

وی حمایت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران از دانشجویان تحت پوشش این بنیاد را خواستار شد.

عملیات نصب گادریل در واحد علوم و تحقیقات به زودی آغاز می‌شود

صالح اسکندری با اشاره به اینکه مطالعات کارشناسی شناسایی نقاط حادثه خیز واحد علوم و تحقیقات در مراحل پایانی است، گفت: عملیات اجرای نصب گاردریل در مسیر اتوبوس‌های دانشجویی به زودی انجام می‌شود.

پرداخت وام‌های عتبات دانشجویی آغاز شد/ تمام متقاضان می‌توانند وام بگیرند

حجت الاسلام سید محمدرضا فقیهی، رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به آغاز پرداخت وام‌های بیستمین دوره عتبات به دانشگاهیان گفت: دانشجویانی که ثبت نام نهایی آن‌ها برای بیستمین دوره عتبات انجام شده می‌توانند با مراجعه به شعب بانک ملت در سراسر کشور وام خود را دریافت کنند.

مهلت ثبت درخواست وام تغذیه دانشجویان تا ۲۴ دی ماه است

معاونت دانشجویی دانشگاه تهران درباره ثبت درخواست وام تغذیه اعلام کرد:

متقاضیان وام تغذیه نیمسال اول سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ می‌توانند تا تاریخ ۲۴ دی ماه نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه جامع آموزش دانشگاه ems.ut.ac.ir اقدام نمایند.   ۱۰ مصدوم علوم تحقفیقات از بیمارستان ترخیص شدند!
در اولین دقایق پس از حادثه تأسف‌بار واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان واحد علوم و تحقیقات، دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به معاونت علوم پزشکی دانشگاه مأموریت داد تا پیگیر وضعیت درمان دانشجویان مصدوم باشد؛ لذا نمایندگانی از معاونت علوم پزشکی به صورت ۲۴ ساعته در بیمارستان‌های امام خمینی (ره)، عرفان نیایش، حضرت رسول (ص) مستقر شدند.

خوشبختانه از ۱۶ مصدوم این حادثه که در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری بودند، ۱۰ نفر از مصدومان ترخیص شده و ۶ مصدوم دیگر که وضعیت وخیمی داشتند با اینکه در آی‌سی‌یو بیمارستان بستری هستند با دعای خیر مردم وضعیت عمومی‌شان رضایت‌بخش است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

طراحی و تولید تابناک وب