حناچی: ماموران سد معبر با دستفروشان با مدارا برخورد کنند

به گزارش سپهر اطلاع رسانی ایران به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، پیروز حناچی با تسلیت به مناسبت حادثه سقوط هواپیما که منجر به جان باختن تعدادی از هموطنانمان شد، با اشاره به برخی از مسائل پیش آمده در هفته گذشته، بر هماهنگی هر چه بیشتر روابط عمومی بخش‌های مختلف مدیریت شهری تاکید کرد و گفت: امر اطلاع رسانی بسیار مهم است و در اخباری که مربوط به کل شهر است معاونت‌ها و روابط عمومی‌ها دقت بیشتری داشته باشند. ما یک تیم هستیم و باید مثل یک تیم عمل کنیم، هیچ یک از دوستان نباید حرکت انفرادی داشته باشد.

شهردار تهران در ادامه به گزارش سپهر اطلاع رسانی ایران به نقل از معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری درباره درآمد‌ها اشاره و عنوان کرد: تلاش‌ها برای تحقق درآمد‌های نقدی و غیرنقدی امیدوار کننده است و آن بخش‌هایی که از برآورد‌ها عقب هستند هر چه زودتر عقب افتادگی خود را جبران کنند. سومین سالی است که سقف بودجه شهرداری ثابت مانده است که با توجه به تورم سالیانه در کشور می‌توان گفت: هر سال از بودجه شهرداری ۳۰ درصد کاسته شده است.

وی افزود: طبعاً باید از هزینه‌های جاری به همین نسبت کاسته شود، برخی از هزینه‌های جاری ما قابل دفاع نیست. مدیران شهرداری در این زمینه حساسیت نشان دهند و اگر فردی خودرویی از شهرداری در اختیار دارد که ضرورتی برای این کار وجود ندارد یا از واحد‌های مسکونی شهرداری استفاده می‌کند که ضرورتی در این خصوص وجود ندارد، امکانات را به شهرداری بازگرداند. اگر ما از مردم می‌خواهیم که صرفه جویی کنند خودمان باید در این زمینه پیشگام باشیم.

شهردار تهران گفت: با توجه به فضایی که هم اکنون در جامعه وجود دارد، لازم است از اقداماتی که ممکن است تحریک کننده باشد پرهیز کنیم. به طور مثال، در پنجشنبه شب تعدادی از پیمانکاران سد معبر در اطراف حرم امام زاده صالح برای جمع آوری افرادی که بساط پهن کرده بودند از نیروی ضد شورش استفاده کرده بودند که منجر به درگیری مختصری شد، در حالی که لازم نبود به این شدت عمل شود. نحوه برخورد مدیریت شهری با سد معبر باید کج دار و مریز باشد، یعنی ضمن داشتن روحیه مدارا با سد معبر مقابله کنیم.

وی همچنین به برخی از تجمعات پیمانکاران در مقابل ساختمان‌های شهرداری اشاره کرد و یادآور شد: معاونت مالی در حال بررسی بدهی‌های شهرداری به پیمانکاران است. حدود ۸۰ درصد پیمانکاران از شهرداری طلب‌های جزئی دارند که با کمی برنامه ریزی می‌توان آن‌ها را پرداخت کرد، اما ۲۰ درصد طلب‌های هنگفت دارند که پرداخت آن کمی مشکل است.

حناچی ادامه داد: معاونت مالی در حال بررسی وضعیت بدهی‌های شهرداری و تعیین تکلیف آن‌ها است، اما شنیده شده که برخی از این تجمعات با هدایت عواملی از شهرداری‌های نواحی و مناطق صورت می‌گیرد که در صورت اثبات با عوامل آن برخورد خواهد شد و شهرداران مناطق مراقب چنین تحرکاتی باشند.

حناچی در بخش دیگری از سخنان خود به «روز هوای پاک» اشاره کرد و گفت: شنبه، ۲۹ دی ماه روز هوای پاک است و من از شهرداران مناطق می‌خواهم در آن روز با وسایل نقلیه عمومی مانند دوچرخه و … سر کار بروند، ما باید در این کار ثابت قدم باشیم تا مردم هم به این رفتار بپیوندند. همچنین، با رعایت چارچوب‌ها می‌توانید از چهره‌های سرشناس درخواست کنید در این اقدام شما را همراهی کنند تا مردم بیشتر به انجام این عمل ترغیب شوند.

وی در ادامه به برنامه‌های شهرداری برای مترو پرداخت و تصریح کرد: برنامه ما جا به جایی هفت میلیون مسافر در روز است که این رقم هم اکنون دو میلیون نفر در روز است. این هدف را با افزایش واگن‌های مترو و نیز افتتاح خطوط در حال ساخت و کم کردن سرفاصله حرکت بین قطار‌ها دنبال می‌کنیم. بر اساس اطلاعی که داریم مقام معظم رهبری هم از توسعه مترو حمایت کرده و این موضوع را تایید کرده اند که انشاءالله در تحقق این هدف موفق خواهیم شد.

حناچی به گزارش سپهر اطلاع رسانی ایران به نقل از معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران درباره دکل‌های مخابراتی اشاره کرد و گفت: کارگروهی متشکل از معاونان شهرسازی و معماری، برنامه ریزی و خدمات شهری با حضور معاون مالی تشکیل شود تا این موضوع را مدیریت کند. اصل حفظ زیبایی و سیمای مناسب شهری مهم است و نباید عاملی آن را خدشه دار کند. می‌توان با تکنولوژی‌های جدید از شکل‌های جدیدتر و مناسب تری برای این کار استفاده کرد. این کارگروه می‌تواند موضوع اخذ عوارض کسب و پیشه از صاحبان این دکل‌ها را بررسی کند.

شهردار تهران همچنین اعلام کرد: در روز‌های قبل طرح تفصیلی منطقه ۲۲ در شورای عالی شهرسازی مطرح و تصویب شد و اگر ما در این دوره از مدیریت شهری تنها این کار را انجام دهیم، برای ما کافی است. این کار بسیار مهم بود که به لطف خدا به سرانجام رسید.

حناچی به استفاده از رنگ در شهر که در جلسات قبل دستور آن را داده بود اشاره و تصریح کرد: این دستور داده شده است، اما هنوز نشانه‌ای از این کار دیده نمی‌شود. خواهش من از مدیران این است که این موضوع را جدی بگیرند.

وی همچنین به گزارش سپهر اطلاع رسانی ایران به نقل از معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران درباره فعالیت‌های این سازمان برای جشن‌های چهل سالگی پیروزی انقلاب پرداخت و گفت: در این گزارش که دوستان زحمت می‌کشند خلاقیت و ایده پردازی کم رنگ است و خوب است دوستان به این موضوع توجه کنند.

شهردار تهران با اشاره به گزارش سپهر اطلاع رسانی ایران به نقل از سازمان میادین میوه و تره بار نیز خاطرنشان کرد: این گزارش پیشتر در هیات دولت هم مطرح شد و رییس جمهور از آن استقبال و پیشنهاد کرد که در این زمینه اطلاع رسانی شود. این گزارش خوبی بود و نشان می‌داد که میوه و برخی اقلام ضروری مردم در این مراکز با قیمت‌های خیلی پایین‌تر عرضه می‌شوند، البته برخی این انتقاد را دارند که پراکندگی این میادین در شهر مناسب نیست. پیشنهاد من این است که در مناطقی مانند منطقه ۲۲ می‌توان میادین بیشتری تاسیس کرد. البته لازم است مناطق مختلف شهرداری در این زمینه همکاری کنند.

حناچی افزود: فلسفه وجود میادین میوه و تره بار این بود که میوه‌ها با قیمت مناسب و به صورت مستقیم از تولید کننده به دست مصرف کننده برسد که به نظر می‌رسد برخی اقدامات مانند اجاره بهای بالای غرفه‌های این مراکز در تضاد با فلسفه آن است که مسئولان این امر قول داده اند به این موضوع رسیدگی کنند.

تحقق ۷۱ درصد از درآمد‌های مصوب شهرداری

به گزارش سپهر اطلاع رسانی ایران به نقل از خبرنگار شهرنوشت، در این جلسه زریر نگین تاجی معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گزارشی از وضعیت درآمد ارائه داد. آن طور که مطرح شد تاکنون ۷۱ درصد از درآمد‌های مصوب شهرداری محقق شده است.

در ادامه سید حمید موسوی، مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران گزارشی از وضعیت دکل‌ها ارائه داد. به گفته او در سال ۹۵ در تهران ۲۱۶ دکل مخابراتی نصب شده بود که این رقم در سال ۹۶ به ۲۳۸ مورد رسید، اما در سال ۹۷ این رقم به ۹۴۰ افزایش پیدا کرد.

آن گونه که موسوی اعلام کرد در نصب آنتن‌ها مواردی که قانون به آن‌ها اشاره دارد مانند کسب مجوز از وزارت بهداشت و نصب نکردن دکل در مناطق پرجمعیت و میادین شهر رعایت نشده است.

البته محمدرضا قنادان، مدیرعامل شرکت ارتباط مشترک شهر این سخنان را رد کرده و اعلام کرد که بسیاری از دکل‌های نصب شده در سال ۹۷ از نوع میکروآنتن بوده اند و در نصب آنتن‌ها تمام موارد قانونی رعایت شده است.

به گفته وی مردم تصور می‌کنند نصب زیاد آنتن باعث خطرات بیشتر است در حالی که این قاعده کاملاً برعکس است.

در ادامه جلسه، محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گزارشی از برنامه‌های شهرداری برای مراسم جشن پیروزی انقلاب ارائه داد و گفت: شهرداری شعار «۴۰ سال سرافرازی» را برای این جشن‌ها انتخاب کرده است.

در این جلسه همچنین توضیحاتی در مورد شایعه اخذ عوارض از تونل‌های شهری مطرح شد و در همین راستا پیشنهاد شد تا شهرداری سخنگویی را برای اطلاع رسانی اخبار مهم تعیین کند.

همچنین در این جلسه، سعید راد مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار با ارائه گزارشی خدمات سازمان را تشریح و اعلام کرد علاوه بر میدان اصلی تره بار فعلی قرار است دو مرکز اصلی دیگر به مرکز موجود اضافه شوند.

به گفته وی ۲۴۱ میدان میوه و تره بار در شهر تهران فعالیت می‌کنند و قیمت‌های اقلامی که ارائه می‌دهند به صورت متوسط سی درصد از سایر مراکز فروش ارزان‌تر است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی