خانه‌های محله در گنبدکاووس با ۱۴ میلیارد ریال اعتبار راه‌اندازی می‌شود

به گزارش سپهر اطلاع رسانی ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، منصور طعنه گنبدی صبح امروز در جمع خبرنگاراناظهار داشت: با توجه به اینکه شهرداری گنبدکاووس جز شهرداری‌های برتر کشوری انتخاب شده، اعتباراتی برای احداث خانه محله در مناطق آسیب پذیر تخصیص یافته است. برای هر یک از خانه محله در این محلات ۷ میلیارد ریال تخصیص یافته تا این مکان در ۲ طبقه با متراژ ۶۵۰ متر مربع و سالن آمفی تئاتر با ظرفیت ۲۰۰ نفر احداث شود.

شهردار گنبدکاووس بیان داشت: پروانه احداث این ۲ خانه محله صادر شده و پس از بهره‌برداری در این خانه محلات برنامه‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی در راستای کاهش آسیب‎های اجتماعی اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: در محلات طرح شهید شوشتری که مناطق هدف برای پاکسازی و کاهش آسیب‌های اجتماعی است، طرح‌های خوب عمرانی، فرهنگی و اجتماعی با همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط در حال اجرا است.

طعنه گنبدی گفت: در این محلات پاکسازی برای ایجاد امنیت بیشتر انجام شده و در محله آسیب‌پذیر بدلجه پارک محله با امکاناتی مانند آمفی تئاتر روباز با ظرفیت ۳۰۰ نفر در حال اجرا است که این طرح در دیگر مناطق آسیب‌‌پذیر هم در حال اجرا است و با اعتبار ۳ میلیارد تومان به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

وی ابراز کرد: در اردیبهشت سال ۹۶، در ستاد بازآفرینی کشور محله چای بوئین به محلات آسیب پذیر افزوده شد و تاکنون ابنیه و زیرساخت‌های لازم برای برگزاری کارهای فرهنگی فراهم شده تا بتوانیم در این محله نیز اقدامات لازم برای کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام دهیم.

شهردار گنبدکاووس اضافه کرد: در این محلات علاوه بر فضای آمفی تئاتر روباز و دیگر وسایل ورزشی، فضایی برای ورزش والیبال ساحلی در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: در سال گذشته، گنبدکاووس به عنوان شعر خلاق به سازمان شهرداری‌های کشور و سازمان یونسکو پیشنهاد شد و در این مدت پیگیری‌های لازم به عمل آمد که به تازگی مشهد و گنبدکاووس از بین ۱۰ شهر پیشنهادی کشور به عنوان شهر خلاق پذیرفته شد.

طعنه گنبدی خاطرنشان کرد: مشهد در زمینه ادبیات و رسانه و گنبدکاووس در حوزه موسیقی فولکور انتخاب شدند و امید داریم بتوانیم از این طریق ظرفیت و توانمندی‌های بسیار گنبدکاووس را به جهانیان معرفی کنیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی