خسارت ۱۵۰۰ میلیارد تومانی سیل به جاده‌های لرستان/ آماده‌‌باش راهداری برای برف پیش‌ِرو

به گزارش سپهر نیوز. سپهر قم به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، عبدالهاشم حسن‌نیا در تشریح آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی در استان‌هایی که سیل مسیر‌ها را مسدود کرده بود،‌ اظهار داشت: در سیل اخیر نزدیک به ۱۰هزار دستگاه پل و ۱۴هزار و۵۰۰ کیلومتر از شبکه راه‌های کشور آسیب جدی دیده‌اند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: ‌از تعداد ۳۱۵ محور شریانی و غیر شریانی مسدود، تاکنون ۲۹۳ محور بازگشایی شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: همچنین از تعداد ۱۷۳۵ راه روستایی مسدود، تاکنون ۱۶۴۲ مسیر باز‌گشایی شده است.

وی با اشاره به اینکه تیم‌های عملیاتی راهداری در استان لرستان فعال هستند، ادامه داد: در مورد ابنیه فنی و پل‌های بزرگ آسیب دیده، هم‌اکنون در حال احداث راه‌های موقت یا اجرای پل‌های موقت هستیم.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد: در سیل اخیر بیشترین خسارت در استان لرستان با مبلغ حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان به جاده‌ها وارد شده است.

حسن‌نیا ادامه داد: محور خرم‌آباد – پلدختر بیشترین آسیب را در سیل اخیر دیده و از نظر خسارت به جاده، در تاریخ کشور بی‌سابقه بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: ‌بخش زیادی از مسیرهایی که دچار آب‌بردگی و آب‌شستگی شده بود، به صورت موقت مرمت شد تا بازگشایی مسیر انجام و تردد برقرار شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد: از ابتدای بروز سیلاب خصوصاً در استان‌های‌ گلستان‌، خوزستان و لرستان، تیم‌های اعزامی از ادارات کل راهداری استان‌های مختلف و ستادی در شهرستان‌های استان خصوصاً در لرستان مستقر شدند و عملیات بازگشایی مسیر‌ها هم با کاهش سطح آب آغاز شد.

* آماده‌سازی ناوگان راهداری برای برف پیش‌ِرو

حسن‌نیا با اشاره به وجود ۲۲۰ هزار کیلومتر راه در شبکه راه‌های کشور، اضافه کرد: ‌نزدیک به ۴۰ درصد یعنی ۸۰ تا ۸۵ هزار کیلومتر از این راه‌ها شریانی، اصلی و فرعی و بقیه راه‌های روستایی هستند.

وی افزود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با حضور ۱۲ هزار نیروی راهدار، نزدیک به ۵۰۰ راهدارخانه و ۱۲ هزار دستگاه ماشین آلات سنگین، در خدمت مردم در ۲۲۰ هزار کیلومتر راه در کشور است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: با توجه به استقرار تعدادی از ماشین‌آلات و نیروهای راهداری در استان‌های خسارت دیده در سیل، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در چند روز آینده در محورهای مواصلاتی که درگیر بارش برف و باران می‌شوند، آمادگی کامل برای خدمت رسانی به هم‌وطنان دارد.

منبع: فارس

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی