دانشجویان با بصیرت و آگاهی، فعالیت‌های فرهنگی را رونق دهند

دانشجویان با بصیرت و آگاهی فعالیت‌های فرهنگی را رونق دهندبه گزارش سپهر اطلاع رسانی ایران به نقل از ایکنا از اردبیل، عظیم ابراهیم‌پور، مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی کشور، روزگذشته، ۲۵ آبان ماه در گردهمایی دانشجویان بسیجی استان اردبیل، گفت: دانشجویان بسیجی باید راه‌اندازی خیمه‌های فرهنگی و اقتصادی در جامعه به صورت آتش به اختیار با روحیه جهادی اهداف انقلاب در کشور و حتی جهان را محقق کنند.
وی به فتح خرمشهر‌های پیش رو نیز اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب در سخنان اخیر خود از جوانان کشور خواستند خرمشهر‌های پیش روی کشور را فتح کنند.
ابراهیم‌پور با بیان اینکه تنها راه نجات خرمشهر‌های پیش روی کشور جهاد کبیر است، گفت: این جهاد سخت‌تر و طاقت فرساتر از جهاد صغیر که عبارت از ۸ سال دفاع مقدس بود است چرا که در این جهاد مجاهد تنها است و نباید منتظر پشتیبانی باشد.
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی کشور به تشریح ابعاد مختلف جهاد کبیر پرداخت و گفت: میدان جهادی که امروز خداوند متعال برای ما باز کرده است توفیقی است که نصیب هرکس نمی‌شود بنابراین ما باید با تقویت خود در عرصه‌های معرفتی و توکل بر خداوند متعال در این مسیر قدم بگذاریم.
ابراهیم‌پور یکی از راه‌های کسب معرفت را تدبر در نهج‌البلاغه عنوان کرد و گفت: تدبر در خطبه‌های امیرالمومنین امام علی (ع) راهگشای ما در عرصه‌های جهاد کبیر است.
وی به تشریح وضعیت نظام آمریکا و غرب در جهان امروز پرداخت و گفت: طبق شواهد موجود اضمحلال تمدن غرب نزدیک است، چرا که سیستم اقتصادی این کشور‌ها با شکست سنگین مواجهه شده و در حال از هم پاشیدن است.
ابراهیم پور با بیان اینکه تمدن غربی نشان داد که نظام اقتصادی مبتنی بر تفکرات لیبرالی و نئوکینزی حلال مشکلات اقتصادی نیست از دولتمردان خواست با عمل به نسخه اقتصاد مقاومتی علاوه بر نجات اقتصاد کشور برای سایر جوامع نیز این الگوی اسلامی را صادر کنند.
وی با بیان اینکه نظام بانکی فریدمنی امروز جوابگو نیست تصریح کرد: چرا باید ۹۵ درصد وام‌های بانکی به افرادی داده شود که با استفاده از رانت به این منابع دسترسی یافته و هرگز هم وام‌های خود را عودت نداده اند.
وی به معرفی خرمشهر‌های موجود کشور که باید آزاد شوند پرداخت و گفت: نظام بانکی، نظام اقتصادی و نظام سلامت از جمله مهمترین خرمشهر‌های حال حاضر کشور هستند که باید بدست شما جوانان هر چه سریعتر آزاد شوند.
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی کشور با بیان اینکه فرماندهان دوران دفاع مقدس افراد جوان و اغلب دانشجو بودند از دانشجویان بسیجی خواست تا با افزایش دانش و بصیرت خود بتوانند با ورود به عرصه جهاد کبیر برای فتح خرمشهر‌های مطرح شده گام‌های مؤثری بردارند.
وی به فضای مجازی نیز اشاره کرد و گفت: این فضا که دست پرورده خود غرب است علی رغم فاید آن تهدید برای نسل آینده کشور است چرا که برنامه‌های مخرب منتشر شده در آن سوی اتاق فکر اسکبار به دنبال تناه کردن نسل جدید است لذا دانشجویان بسیجی وظیفه دارند تا با شناسایی موارد فوق علاوه بر مطالبه گری از مسئولان کشوری برای مقابله به خنثی کردن توطئه‌های دشمنان موجب بصیرت دهی به مردم شده و تهدیداتموجود را به فرصت تبدیل کنند.
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی کشور از دانشجویان بسیجی خواست با راه اندازی خیمه‌های فرهنگی و اقتصادی در جامعه به صورت آتش به اختیار با روحیه جهادی اهداف انقلاب در کشور و حتی جهان را محقق سازند و در این راه از یاد شهدا غافل نشوند چرا که شهدا بهترین الگو نسل جوان در مقابله با دشمنان اسلام و انقلاب هستند.
ابراهیم‌پور به تبیین شاخص‌های مدیریت در خانواده اشاره کرد و گفت: جوانان برای اینکه یک زندگی سالم و مشترک را آغاز کنند باید قبل از تشکیل خانواده بتوانند ۶ نوع مهارت را در خود تقویت کنند تا بتوانند در آینده از یک زندگی موفقی و پایداری برخوردا شوند.
وی از مدیریت عاطفی، مدیریت معنوی، مدیریت انقلابی، مدیریت اجتماعی و رابطه داخل خانواده با بیرون خانواده، مدیریت اقتصادی بعنوان ارکان مدیریتی تشکیل زندگی مشترک و مهارت‌های لازم برای تشکیل خانواده نام برد و گفت: جوانان بهتر است قبل از نشکیل خانواده با مهرت یافتن از موارد فوق اقدام به تشکیل خانواده دهند تا بتوانند یک زندگی شیرین و موفقی داشته باشند.
انتهای پیام

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی