در معرض سیل قرار گرفتن بیش از ۱۴ هزار مددجوی بهزیستی لرستان

به گزارش سپهر نیوز. سپهر قم به نقل از خبرنگار گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،   فاطمه زهرا توکلی، مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: بیش از ۱۴ هزار مددجوی این نهاد در قالب هشت هزار و ۶۵۱ خانوار تحت تاثیر تخریب‌های سیل قرار گرفته و دچار خسارت شده اند.

 توکلی  افزود: تمامی مددجویان مستقر در این مناطق به فراخور بعد خانوار سه برابر مقرری خود را دریافت کرده اند و یارانه اردیبهشت ماه این افراد واریز شده است.

وی اظهار داشت: در راستای خدمات دهی به جامعه هدف قرار است وام‌های کم بهره تهیه وسایل زندگی و کمک‌های بلاعوض به سرپرستان خانوار برای ساخت مسکن اعطا شود.

مدیرکل بهزیستی لرستان تصریح کرد: تاکنون ۱۷ استان کمک‌های غیرنقدی و چهار استان کمک نقدی برای مددجویان بهزیستی لرستان ارسال کرده اند.
توکلی گفت: تاکنون هفت هزار بسته حمایتی شامل البسه، مواد غذایی، بهداشتی و پزشکی در مناطق سیل زده بین مددجویان آسیب دیده توزیع شده است.

وی اظهار داشت: به منظور افزایش تاب آوری افراد آسیب دیده ناشی از سیل و کاهش آسیب‌های اجتماعی بعد از حوادث تاکنون ۴۵ تیم محب و ۲۲ تیم اورژانس اجتماعی در مناطق سیل زده استان مستقر شده اند.

مدیرکل بهزیستی استان  تصریح کرد: در طرح محب که به معنای مداخله‌های حمایتی و روانی در بلایای طبیعی است کارشناسان این طرح با ارائه خدمات مشاوره، همدردی و دلداری و ایجاد امید و نشاط برای بازگشت به زندگی عادی تلاش می‌کنند.

توکلی همچنین افزود: در طرح محب در قالب ۴۵ تیم ۱۲۴ کارشناس به ارائه خدمات می‌پردازند و در بخش اورژانس اجتماعی نیز تعداد ۲۲ تیم با تعداد ۶۶ کارشناس تا کنون ۱۲۰ ماموریت داشته اند.

وی بیان کرد: تاکنون در مناطق سیل زده استان کارشناسان اورژانس اجتماعی به ۲ هزار و ۳۶۶ مورد رسیدگی و یا آن‌ها را مورد ارزیابی قرار داده اند.

انتهای پیام/ پ

بیش از ۱۴ هزار مددجوی بهزیستی لرستان تحت تاثیر سیل قرار گرفتند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی