۲۷ مرداد ، ۱۳۹۸

دعوت از علما برای حضور در مجلس/باید کارمندان دولت را کم کرد

دعوت از علما برای حضور در مجلس/باید کارمندان دولت را کم کردبه گزارش سپهر نیوز به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، آیت الله سبحانی  از مراجع عظام تقلید شامگاه سه شنبه در دیدار اعضای هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی که در دفتر معظم له برگزار شد، اظهار کرد: بخشی از مشکلات اقتصادی کشور به خاطر تحریم‌ها و بخشی دیگر نیز به خاطر مشکلات داخلی است و اگر تولید کشور افزایش پیدا کند بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

وی توجه به توانمندی‌های داخلی را مورد تاکید قرار داد و افزود: اگر امکاناتی که در داخل کشور وجود دارد به کار گرفته شود بسیاری از مشکلات حل می‌شود و در این زمینه باید به تولید کنندگان کمک شود.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید به اینکه با وجود کالای داخلی نباید کالای خارجی وارد شود، عنوان کرد: در زمینه گندم اقدام مناسبی انجام شد و محتاج به خارج از کشور نیستیم و صادرات انجام می‌شود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه تصریح کرد: در گذشته فرش ایران دارای اعتبار بود اما امروز با وارد کردن ماشین آلات فرش بافی این صنعت ضربه خورد.

آیت الله سبحانی با بیان اینکه دیرکرد بانک‌ها ربا محسوب می‌شود، تصریح کرد: در آمار خواندم که ۱۱ هزار شعبه بانک در کشور اضافی داریم، هم اکنون استفتائات رسیده به دفتر مراجع و علما مربوط به عملکرد بانک‌ها در زمینه تسهیلات بانکی است.

وی عنوان کرد: از ابتدا در قانون اساسی بر جلوگیری از اسراف تاکید شده است، چرا از خارج خودروهای لوکس خارجی وارد می‌شود بلکه باید از خودروهای داخلی استفاده شود.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: باید کارمندان دولت را کم کرد و زمانی که قانون اساسی نوشته می‌شد این موضوع مورد انتقاد بود که کشور یک میلیون کارمند دارد و امروز بیش از ۴ میلیون کارمند داریم، چرا کشور ۸۲ میلیون باید ۴ میلیون کارمند داشته باشد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه ادامه داد: در گذشته برای سخنرانی به مجلس دعوت می‌شدم و امروز باید از علما برای حضور در مجلس دعوت شود چون دلسوز مردم هستند.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی