دوره آموزشی ایران ۱۴۳۵ از امروز ویژه دانشجویان اصفهان برگزار می‌شود

/آماده/ دوره آموزشی ایران ۱۴۳۵ ویژه دانشجویان اصفهان برگزار می‌شود/ زمان برگزاری دوره آموزشی ۳۰ بهمن تا ۳ اسفند

 

نادرالاصلی، مسئول برگزاری اردوهای علمی بسیج دانشجویی اصفهان در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: دوره آموزشی ایران ۱۴۳۵ از امروز تا ۳ اسفند در اردوگاه شهدای درچه اصفهان برگزار می‌شود.

وی افزود: آشنایی دانشجویان با مسائل و چالش‌های اساسی کشور و چگونگی نقش آفرینی تخصصی است که باتوجه به ظرفیت و اولویت، سه حوزه‌ی کشاورزی و آب، مفاسد اقتصادی، نظام سلامت و جمعیت را انتخاب کردیم.باتوجه فرمایشات مقام معظم رهبری، شاید دانشجو نتواند تصمیم گیری کند، ولی می‌تواند تصمیم سازی کند، ایشان می‌فرمایند تصمیم گیری را بگذاریم کسی بکند که بتوان از او سوال کرد و او مسؤل و پاسخگو باشد، اما دانشجو می‌تواند با فکر، زبان، گفتار و عمل خود تصمیم سازی کند. دنبال این باشیم که محیط دانشجویی تصمیم سازی کند، ایشان این تصمیم سازی را می‌گویند گفتمان سازی کنید. تصمیم سازی کنید یعنی گفتمان سازی کنید و این، مسؤل اجرایی را دنبال تصمیم دانشجو می‌کشاند.

نادرالاصلی گفت: در کنار بحث محتوایی و آموزشی، مسئله یابی و کسب مهارت دانشجویان در گفتمان سازی و مطالبه گری از اهداف دیگر دوره است که سعی کرده ایم برای کسب این مهارت‌ها، فعالیت‌های گروهی تعریف شود و دانشجویان، نمونه‌ای کوچک از مسئله یابی، گفتمان سازی و مطالبه گری تخصصی را، در دوره تجربه می‌کنند.

وی در رابطه با اینکه برای انتخاب افراد ثبت نام کننده در دوره چه ملاک‌هایی را مدنظر  گرفته شده است، گفت: دغدغه‌مند و فعال بودن از معیار‌های اصلی ما برای انتخاب افراد در دوره بوده است. اینکه افراد با چه انگیزه‌ای وارد دوره می‌شوند و چه انتظاری از شرکت در دوره دارند، مهم است.

نادرالاصلی خاطرنشان کرد: ممکن است بسیاری از دانشجویان از مسائل و چالش‌های اساسی کشور آگاهی لازم را نداشته باشند، ولی به دنبال حل مسائل کشور هستند و دغدغه حل آن را داشته باشند، این برای ما بسیار ارزشمند است. یک مطالبه وقتی صورت می‌گیرد که فرد دغدغه داشته باشد و وقتی دغدغه‌مند باشد برای آن مطالعه می‌کند و کار تخصصی انجام می‌دهد، گفتمان سازی می‌کند و سپس مطالبه تخصصی می‌کند.   /آماده/ دوره آموزشی ایران ۱۴۳۵ ویژه دانشجویان اصفهان برگزار می‌شود/ زمان برگزاری دوره آموزشی ۳۰ بهمن تا ۳ اسفند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی