۲۹ مرداد ، ۱۳۹۸

رئیس مجمع نمایندگان کردستان: قیمت بسیاری از کالاها ۱۰۰، ۲۰۰ و ۳۰۰ درصد ‌افزایش یافته است‌

محسن بیگلری در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در سنندج با اشاره به مشکلات معیشتی و شرایط اقتصادی مردم و گرانی شدید در سطح بازار اظهار داشت: از وزاری جدید «صنعت،معدن و تجارت»، «تعاون، کار و رفاه اجتماعی»، «راه و شهرسازی» و «امور اقتصادی و دارایی» انتظار داریم که بهبود معیشت مردم را در اولویت قرار بدهند.

وی با ابراز تأسف از اینکه امروز وضعیت معیشت مردم بسیار اسفناک است، گفت: خود رئیس‌جمهور و مسئولان دولتی به‌داخل بازار بیایند و خرید کنند تا از نزدیک با قیمت اجناس و وضعیت مردم آشنا شوند.

آمار مرکز ایران اصلاً صحت ندارد؛ فشار اقتصادی شدیدی روی دوش مردم است

رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت کنونی کالاها و اجناس با یک‌سال گذشته بسیار افزایش پیدا کرده و روزبه‌روز نیز در حال افزایش است، تصریح کرد: آمار مرکز آمار ایران اصلاً درست نیست چراکه بسیاری از کالاها بالای ۱۰۰ درصد، ۲۰۰ درصد و گاهاً ۳۰۰ درصد نیز افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه وضعیت کنونی بازار و قیمت کالاها جای نگرانی دارد، ادامه داد: تغییر تیم اقتصادی دولت همانند آخرین تیری بود که دولت توانست از آن فرصت استفاده کند، بنابراین باید وزرای جدید برای بهبود وضعیت معیشت مردم شب و روز نشناسند و کار و مشورت کنند.

بیگلری تاکید کرد: باید وزرای جدید در در چینش ترکیب تیم اقتصادی جدید دقت کرده و از توانمندی انسان‌های جوان، توانمند، پاک‌دست، مدیر، مدبر و سالم استفاده کنند و در عمل شایسته‌سالاری را رعایت کنند و از جناح‌بازی و باندبازی دست بکشند.

وزرای جدید به تولیدات داخلی بیشتر توجه کنند

وی اظهار کرد: امروز که فشار اقتصادی شدیدی روی دوش مردم است، جناح‌بازی و سیاسی‌کاری جوابگو نیست و اگر تصمیم‌گیرنده بنده بودم وزاری دولت دهم که کارنامه قابل قبولی داشتند را به‌عنوان وزرا معرفی می‌کردم.

رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزاری جدید باید در انتصاب معاونین خود دقت کرده و از انسان‌های توانمند استفاده کنند تا بلکه بتوانند فشار اقتصادی شدیدی که روی دوش مردم است را از بین ببرند.

وی با بیان اینکه فشار اقتصادی شدیدی روی دوش مردم است و گرانی بیداد می‌کند، اضافه کرد: متأسفانه قیمت تمام کالاها افزایش سرسام‌آور پیدا کرده و انتظار داریم وزاری جدید نرخ تورم را پایین بیاورند و به تولیدات داخلی بیشتر توجه کنند.

انتظار از وزیر راه و شهرسازی

رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از وزیر جدید راه و شهرسازی انتظار داریم برای پروژه مسکن که متأسفانه تعطیل است، سریع اقدام کند و ساخت‌وساز رونق بگیرد تا بلکه بیش از صد شغل که ارتباطی مستقیم با این حوزه دارند، مجداداً احیاء و فعال شوند.

بیگلری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت تحقق شعار سال خاطرنشان کرد: باید فرهنگ استفاده از کالاها و تولیدات داخلی تقویت شود چراکه در اینصورت اشتغال برای جوانان ایجاد و بسیاری از مشکلات کنونی حل می‌‌شود.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی