راه‌اندازی ١١٠ مرکز افق در امامزادگان کشور/ معرفی دستاوردهای انقلاب در دهه کرامت

به گزارش سپهر نیوز. سپهر قم به نقل از خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، نشست برنامه‌ریزی و هم‌اندیشی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت با حضور نمایندگان و مسئولان نهادهای فرهنگی کشور صبح امروز سه شنبه ٢٧ فروردین‌ماه برگزار شد.

اجرای طرح میقات برای معرفی دستاوردهای انقلاب در دهه کرامت

براساس این گزارش، در این مراسم حجت‌الاسلام طیب حسینی مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه اظهار داشت: سه کارگروه فضای مجازی و فناوری، دین و فرهنگ و اجتماعی و علمی در هیأت اندیشه ورز این شورا تشکیل شده است تا بتواند برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای برای دهه کرامت امسال داشته باشد.

وی افزود: امسال طرح میقات در دهه کرامت با رویکرد معرفی آثار و برکات ۴٠ سال انقلاب اسلامی و برنامه‌های گام دوم انقلاب برگزار خواهد شد.

افتتاح ١١٠ مرکز افق در امامزادگان کشور

حجت‌الاسلام موسوی متقی مدیر کل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه در این نشست با اشاره به اینکه رویکرد این سازمان در راستای مدیریت جدید، پرداختن به خدمات اجتماعی است، افزود: بقاع متبرکه نیز در این راستا فعال شده است و براین اساس طرح جدیدی به نام مراکز افق در بقاع متبرکه راه‌اندازی خواهد شد.

وی افزود: امسال در دهه کرامت، ١١٠ مرکز افق راه‌اندازی می‌شود که همان مراکز فرهنگی گذشته هستند و ارتقاء خدمات اجتماعی نیز خواهند داشت و بناست نیات واقفان غیر مفید را در امامزادگان در این دهه هزینه کنیم.

توجه به خدمات اجتماعی رویکرد اصلی مساجد در مدیریت جدید

حجت‌الاسلام مقیسه مرکز رسیدگی به امور مساجد نیز در این جلسه اظهارداشت: در این مرکز نیز با مدیریت جدید رویکرد اجتماعی پررنگ خواهد بود و بناست مساجد به همان اهداف زمان رسول الله (ص) بازگردند و محل رجوع مردم در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی باشند.

وی افزود: مساجد در دهه کرامت در حوزه فرهنگ‌سازی و گفتمان‌سازی می‌توانند نقش آفرین باشند و در این راستا از ظرفیت ائمه جماعت می‌توان بهره برد.

حجت‌الاسلام رضا ارزانی دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد نیز در این مراسم اظهار داشت: باتوجه به وقوع سیل اخیر در برخی استان‌های کشور باید در دهه کرامت برنامه ویژه‌ای برای این افراد داشته باشیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی