۳۰ مرداد ، ۱۳۹۸

رفع بیکاری و ارتقا معیشت ۲ مطالبه کارگران از مجلس دهم است

غلامرضا عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،با اشاره به ضرورت رفع بیکاری و ارتقا معیشت کارگران گفت: تأمین مطالبات کارگران نیازمند نمایندگانی است که در رفع گره های اقتصادی توانمند باشند و به مطالبات جامعه کارگری اشراف داشته باشند.

وی با بیان اینکه مطالبات کارگران نیازمند مجلسی قدرتمند است افزود:تقویت بنگاه  های اقتصادی، ایجاد اشتغال، ساماندهی قراردادهای شغلی، به رسمیت شناختن تشکل‌های کارگری و مشارکت دادن آن‌ها در روند تدوین قوانین مهمترین خواسته های جامعه کارگری است.

عباسی با بیان اینکه مجلس یکی از اصلی‌ترین پایگاه‌های پیگیری مطالبات جمعی است افزود:اینکه نمایندگان آگاه و حساس به مسائل و دغدغه های جامعه ۴۰ میلیون کارگری وارد مجلس شود می‌تواند بخشی از مشکلات کارگران را حل کند.

 رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران کشوربا بیان اینکه امید داریم نمایندگانی که به مجلس می‌روند نیم نگاهی به مسائل کارگری داشته باشند گفت:کارگران باید بتوانند آبرومندانه و شرافتمندانه زندگی کنند و این مطالبه کلیدی، مستلزم یک مجلس قدرتمند و حامی دولت است.

وی با تأکید بر اینکه حضورکارگران در انتخابات یک وظیفه ملی و یک رسالت وطنی است اظهار داشت:امیدواریم کاندیدها پس از ورود به مجلس شعارهای خود را فراموش نکنند. توسعه اقتصادی با رویکرد اقتصاد مقاومتی، به معنی محور قراردادن نیروی کار در نظام اقتصادی است.

 انتهای پیام/

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی