۲۹ مرداد ، ۱۳۹۸

رفع ۱۳ ایراد شورای نگهبان به اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس در کمیسیون امور داخلی


ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون گفت: در این نشست ایرادات شورای نگهبان در خصوص طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به شماره چاپ ۱۲۳۱ با حضور نماینده شورای نگهبان، وزارت کشور، وزارت اطلاعات، پژوهشکده شورای نگهبان و مرکز پژوهش‌های مجلس بحث و بررسی شد. 

وی افزود: شورای نگهبان به این طرح ۱۵ ایراد گرفته بود که در نشست عصر امروز ۱۳ ایراد بررسی و تایید شد. 

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها مجلس تصریح کرد: ۲ ایراد باقی مانده شورای نگهبان به طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات به جلسه هفته آینده موکول شد. 

وی گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون افراد دوتابعیتی یا با تابعیت مضاعف و یا دارای اجازه اقامت دائم در کشور های خارجی نمی توانند برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس ثبت نام کنند.

ابوترابی افزود: بر اساس بخشی  این اصلاحات رای دهندگانی که قصد دارند به یک لیست واحد انتخاباتی رای دهند دیگر مجبور به نوشتن نام همه افراد آن لیست نیستند و می‌توانند نام لیست را در برگه رای وارد کنند و اگر هم اسم لیست و هم نام افراد را بنویسند نام افراد محسوب می‌شود و لیست بلااثر خواهد شد. همچنین التزام عملی به اسلام برای کاندیداهای مسلمان به معنای انجام واجبات و عدم اصرار بر محرمات تعریف شده است. 

به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «دو گانگی برخورد نمایندگان با ملت، در مخالفت استانی شدن انتخابات» ، «تکلیف انتخابات استانی مجلس چه شد؟» خواستار پیگیری این موضوع شدند. 

انتهای پیام/ 

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی