۲۱ مهر ، ۱۳۹۸

رونق تولید، رشد اقتصادی به همراه دارد/ظرفیت تولید کالاهای وارداتی در کشور موجود است

رشد اقتصادی در گروه رونق تولیدنادر سیفی عضو اتاق بازرگانی تهران در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و نامگذاری امسال به عنوان رونق تولید اظهار کرد: محدودیت‌های بین المللی مشکلات فراوانی را برای تولید ایجاد کرده و دلیل انتخاب شعار سال از سوی مقام معظم رهبری اهمیت تولید برای عبور از شرایط فعلی است.

این تولید کننده صنعتی با اشاره به راهکارهای رونق تولید در کشور بیان کرد: رشد اقتصادی کشور در گرو رونق تولید داخلی است و توجه به این امر علاوه بر اشتغال زایی، به رشد پتانسیل‌های داخلی در حوزه های مختلف صنعتی کمک می کند.

بیشتر بخوانید: نقش صادرات در رونق تولید/ از ضرورت افزایش کیفی محصولات تا ابتکار عمل رایزنان اقتصادی

وی افزود: با توجه به حاشیه کم سود در فعالیت‌های تولیدی، دولت باید با ایجاد شرایط مناسب از جمله اعطای وام کم بهره و کاهش مالیات  تولید زمینه را برای رونق فعالیت‌های تولیدی به وجود آورد. البته لازم است تا نظامات بانکى و مالیاتى در کشور سامان داده شود و بجاى نگاه تجارى بر تسهیلات اعطایى، رویکرد حمایتى داشته باشیم.

سیفی ادامه داد: تخصیص منابع حاصل از هدفمندی یارانه نخستین گام در احیای تولید در کشور است که می‌تواند به کاهش هزینه‌های تولید منجر شود.

این کارشناس حوزه صنعت با اشاره به قاچاق کالا در کشور بیان کرد: قاچاق کالا مهمترین تهدید برای رونق فعالیت‌های اقتصادی است که با توجه به افزایش نرخ ارز در چند وقت اخیر کاهش داشته است.

وی افزود: بسیاری از کالا‌های وارداتی را می‌توان به قیمت مناسب در کشور تولید کرد، اما واردات بی رویه سد راه تولید کنندگان قرار گرفته است.

عضو اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: با توجه به محدودیت‌های بین المللی، کالا‌های وارداتی با افزایش قیمت مواجه شده و این فرصتی است تا با سرمایه گذاری در داخل به خودکفایی رسید.

سیفی در پایان گفت: برای رونق تولید نیاز به تلاش همه دستگا‌های اجرایی در راستای هماهنگی برای استفاده از تمام امکانات و پتانسیل‌های داخلی در کشور هستیم تا در سایه این همکاری رونق اقتصادی را در کشور شاهد باشیم.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی