رونق تولید‌-۲۳| وضعیت آشفته اقتصادی با رونق تولید برطرف می‌شود

– اخبار استانها –

سید محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره  شعار سال ۹۸ اظهار داشت: میزان GDP یا همان تولید ناخالصی کشور به میزان تولید بستگی دارد اما متاسفانه به دلیل فرصت‌سوزی و برخی سیاست‌های غلط، بسیاری از کارگاه‌ها و کارخانه‌ها تعطیل و واردات کالاهای خارجی و قاچاق کالا باعث شد سرمایه گذاران در زمینه تولید داخلی سرمایه گذاری نکنند.

وی با بیان اینکه به تولید باید به عنوان یک امر مقدس نگاه شود، گفت: باید موانع سرمایه‌گذاری برداشته شود، بانک‌ها در سرمایه‌گذاری کمک و از رِبا مضاعف دست بردارند، همچنین مجلس باید در این زمینه قوانین شفاف، صریح و قاطع داشته باشد و قوه قضائیه با کسانی که در امر تولید اخلال ایجاد می‌کنند برخورد کند.

رونق تولید-۱۹| رونق تولید بدون همکاری بخش خصوصی و قوای سه‌گانه محقق نمی‌شودرونق تولید-۱۸|‌ «رونق تولید» کشور را مقابل تهاجمات دشمن بیمه می‌کندرونق تولید-۱۶| «رونق‌ تولید» نیازمند انجام اقدامات عملی و حذف بروکراسی‌های اداری است

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: لازمه تحقق شعار این است که تولید به اندازه کافی داشته باشیم و از نظر کمی و کیفی باعث ترغیب مردم به خرید کالای ایرانی شده و همچنین بازار صادراتی مناسبی را در کشور‌های همسایه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید مزیت نسبی هر منطقه نسبت به تولید را بررسی کرد، گفت: ۲۰ سال است که رهبر انقلاب بر خودکفایی اقتصادی در بخش‌هایی که مزیت نسبی به تولید دارند و همچنین بر توانمندی داخلی تاکید داشته‌اند که متاسفانه با برخورد شعاری روبه‌رو بوده که در صورت عملی شدن وضعیت اقتصادی به این آشفتگی نبود.

ابطحی تصریح کرد: مردم هم باید حمایت کنند و سرمایه‌گذاران وارد صحنه شوند و به جای سرمایه‌گذاری در بازار کاذب سکه و ارز در فعالیت‌های تولیدی و به همت جوانان شایسته و نخبه حضور موثری داشته باشند.

وی یادآور شد: شعار «رونق تولید» مکمل شعار سال‌های گذشته است و همیشه باید حمایت از کالای ایرانی و تولید سرلوحه همه مردم و مسئولان باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی