زنجان جزو استان‌های کمترین بیکار است

محمدرضا یوسفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: برخلاف افزایش نرخ مشارکت اقتصادی استان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ که از ۴۱٫۴ درصد به ۴۲٫۶ درصد رسیده است، نرخ بیکاری استان با کاهش ۱٫۸ درصدی از ۱۰٫۳ درصد به ۸٫۵ درصد رسیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان افزود: بر همین اساس استان زنجان پس از استان سمنان و در کنار استان‌های مرکزی و همدان جزو استان‌های دارای کمترین نرخ بیکاری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش منتشره از سوی مرکز آمار ایران و در حالی که میانگین نرخ بیکاری در سطح کشور افزایش یافته است و نیز برخلاف افزایش ۱٫۲ درصدی نرخ مشارکت اقتصادی استان نرخ بیکاری در استان به میزان ۱٫۸ درصد کاهش یافته است. 

یوسفی فعالیت مستمر کارگروه اشتغال استان، همگرایی و هم‌افزایی دستگاه‌های استانی و مراجع برنامه‌ریز از جمله ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، شورای برنامه‌ریزی و توسعه و سایر کارگروه‌های زیر مجموعه آن را از عوامل زمینه ساز کنترل و کاهش نرخ بیکاری در سال ۹۷ عنوان کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ابراز امیدواری کرد: همکاری و هم‌افزایی به وجود آمده بین ارگان‌های مرتبط با تولید و اشتغال در سال ۹۸ نیز تدوام یابد.

وی توجه به کارآفرینی و خلق فرصت‌های نوین شغلی، الزام مجریان طرح‌های اقتصادی به ارائه پیوست اشتغال و نیز صیانت از اشتغال موجود را به عنوان رویکردهای محوری که در دستور کار کارگروه اشتغال استان قرار دارد عنوان کرد. 

گفتنی است، پرداخت تسهیلات تلفیقی از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه، تسهیلات قرض‌الحسنه به گروه‌های زیرپوشش نهادهای حمایتی و پرداخت مانده اعتبارات اشتغال روستایی در کنار برنامه‌هایی همچون طرح کارورزی‌، طرح مشوق بیمه‌ای و طرح آموزش در محیط کار واقعی جزو اقداماتی است که در سال قبل آغاز و در سال ۹۸ نیز  ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق۳۰

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی