۱ شهریور ، ۱۳۹۸

سفیر روسیه: آمریکا جنگ روادیدی علیه مسکو به‌راه انداخته است- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، “آناتولی آنتونوف” سفیر روسیه در ایالات متحده معتقد است که آمریکا جنگ روادیدی علیه این کشور به راه انداخته است.

این دیپلمات بلندپایه تاکید کرد که به طور علنی این مشکل را مقامات مسئول آمریکایی در میان گذاشته و امیدوار است که برخورد واقع بینانه‌ای با این قضیه صورت بگیرد.

پیش از این روز چهارشنبه وزارت امور خارجه روسیه خبر برخی رسانه‌های گروهی آمریکایی در این باره که گویا این کشور از دادن روادید ورود به معلمین آمریکا خودداری کرده است را «دروغ» نامید و یادآور شد که این افراد با در اختیار داشتن گذرنامه‌های دیپلماتیک به روسیه اعزام شده‌اند، هر چند مدرسه زبان انگلیسی مسکو، یک موسسه خصوصی است.

بدین ترتیب وزارت خارجه روسیه به مطلب منتشره در روزنامه «نیویورک تایمز» پاسخ داده که در آن دولت روسیه متهم شده بود که از دادن روادید به سی نفر از معلمین مدرسه انگلیسی-آمریکایی مسکو که به امر تدریس زبان انگلیسی ، از جمله به فرزندان دیپلمات‌ها و تجار خارجی در روسیه مبادرت دارد، خودداری کرده است.

این روزنامه مدعی شده، مقامات آمریکایی بر این عقیده هستند که مسکو با این اقدام سعی دارد بر واشنگتن فشار سیاسی وارد کند.

لازم به یادآوری است که در این مدرسه حدود ۱۵۰ معلم مشغول به کار هستند که برخی از آنان شهروندان روسی هستند ولی اکثر معلمین افرادی هستند که زبان انگلیسی زبان مادری آنهاست.

انتهای پیام/

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی