۳۰ مرداد ، ۱۳۹۸

سلیمانی: فاتحه مجلسی که شعبه‌ای از دولت باشد را باید خواند

یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: این مردم ایران هستند که با حضور چشمگیر یا حضور کم رنگ خود در انتخابات اسفندماه بسترساز حل شدن یا بدتر شدن چالش‌ها و گرفتاری‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی می‌شوند.

محمد سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، گفت: نباید دنبال شکل‌گیری مجلسی بود که با اغماض به مشکلات نگاه کند و وقتی هم به خودش میاید ۱۰ سال زمان لازم داشته باشد تا عقب‌افتادگی‌ها را جبران کند.

عضو جبهه پایداری شکل‌گیری مجلس وکیل‌الدوله‌ها را به معنای تاسیس شعبه‌ای از دولت دانست و افزود: برخی سیاست‌مداران و حتی برخی نمایندگان فکر می‌کنند اگر وکیل‌الدوله شوند، به دولت کمک می‌کنند در حالی که اینطور نیست در حالی که این طور نیست، نماینده‌ای که بتواند ضمن حفظ استقلالش بتواند دولت را نقد کند و بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی نظارت نافذ داشته باشد و موجب کارآمدی لوایح دولت شود، نیاز امروز کشور است. باید فاتحه مجلسی که شعبه‌ای از دولت باشد را خواند. چنین مجلسی هیچ نقشی در اداره کارآمد کشور ندارد.

وی تاکید کرد: باید مجلسی تشکیل شود که همیار دولت باشد نه زیر چتر آن. چنین مجلسی باید مشکلات و نیازهای کشور را به درستی آسیب‌شناسی کند و برای برون‌رفت از مشکلات، راه‌کارهای کارآمد و موثر ارائه بدهد. پنهان کردن دردهای کشور، خسارت‌بار است.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه نفس حضور مردم پای صندوق‌های رای موجب خلق حماسه سیاسی می‌شود، گفت: هر رایی که به صندوق ریخته می‌شود صددرصد به معنای تایید نظام جمهوری اسلامی است. هر ایرانی باید این احساس را داشته باشد که در خلق این حماسه مشارکت داشته باشد. مشارکت چشمگیر مردم در انتخابات اسفندماه به معنای شکل‌گیری مجلسی است که به فرموده امام خمینی (ره) عصاره ملت است. حال اگر حضور مردم پای صندوق‌های رای چشمگیرتر باشد غلظت این عصاره بیشتر می‌شود.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و تاثیر مشارکت حداکثری مردم در شکل‌گیری مجلس عقلگرا، گفت: اگر ملت پای صندوق‌های رای در اسفند حاضر شوند و نمایندگانی شجاع، کارآمد، قوی، باتجربه و با برنامه، متخصص و متعهد را برگزینند یقینا سبب خواهند شد تا مجلس دهم فکری اساسی برای از بین بردن رکود عمیق اقتصادی کند. انتخاب نمایندگان توسط مردم و مطالبه‌گری آنان از نمایندگان‌شان در قوه مقننه حتما موجب قرار گرفتن اقتصاد در ریل اصلی و حرکت سریع در مسیر رشد و شکوفایی اقتصادی می‌شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود: عملکرد مجلس شورای اسلامی متکی بر توانایی‌ها، ویژگی‌ها، سلایق، کارآمدی و نفوذ نمایندگان تشکیل دهنده قوه مقننه است. در مجلس افراد، محور هستند. همین افراد هستند که کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های قوه مقننه را تشکیل می‌دهند و رفتار، گفتار و عملکردشان منشاء خیر و شر است.

انتهای پیام

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی