شبکه‌های اجتماعی را با آلبوم‌های شخصی اشتباه نگیرید

شبکه‌های اجتماعی را با آلبوم‌های شخصی اشتباه نگیریدبه گزارش سپهر نیوز. سپهر قم به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛ سرهنگ آنقی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی ضمن هشدار به مردم هنگام فعالیت در فضای مجازی گفت: شبکه‌های اجتماعی را با آلبوم‌های شخصی تان اشتباه نگیرید.

سرهنگ آنقی افزود: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که کاربران را تهدید می‌کند موضوع جعل هویت است، به خصوص در زمانی که کاربر در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنندگان بالایی دارد و شناخته‌شده باشد.

وی اضافه کرد: افراد فرصت‌طلب ممکن است با سوءاستفاده از محتوا و اطّلاعاتی که شما به صورت عمومی به اشتراک گذاشته‌اید، با نام و هویت جعلی شما و با راه‌اندازی صفحات مشابه دست به اخاذی، کلاهبرداری و سایر اقدامات مجرمانه بزنند.

مجرمین عکس‌ها و فیلم‌های شخصی و محرمانه شما را وسیله تهدید قرار می‌دهند

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی بیان کرد: در بیشتر موارد مجرمین عکس‌ها و فیلم‌های شخصی و محرمانه شما را در شبکه‌های اجتماعی پس از سرقت با تهیه صفحات فیک (جعلی) و یا با فروش به سایت‌های مختلف وسیله تهدید قرار می‌دهند که انتشار این اطلاعات باعث هتک حرمت و حیثت فردی و اجتماعی شما را فراهم می‌کند؛ پس بهتر است اطلاعات شخصی محرمانه خود را به روی لوح فشرده یا حافظه‌های جانبی ذخیره کنید.

وی تاکید کرد: اطلاعات شخصی و خانوادگی خود (اسناد-عکس-فیلم) که طبقه‌بندی محرمانه دارند را در فضای رایانه‌های متصل به اینترنت نگهداری نکنید، زیرا با اتصال به شبکه اینترنت برخی افراد فرصت‌طلب با استفاده از روش‌های هک و نفوذ بدون دخالت شما به سیستم و اطلاعات ذخیره شده آن دسترسی یافته و اطلاعات شما را به سرقت می‌برند.

سرهنگ آنقی تصریح کرد: چنانچه اطلاعات شخصی و محرمانه خود را به روی حافظه‌های جانبی نگهداری می‌کنید از حمل کردن آن به بیرون از منزل و جابجایی مکرر آن خودداری کنید و حتی الامکان برای جابجایی موردی از حافظه جانبی دیگری استفاده کنید تا تمام اطلاعات شما جابجا نشود، زیرا در برخی موارد سرقت‌های سنتی (کیف قابی-سرقت وسایل داخل خودرو و…) باعث افشای اطلاعات شخصی می‌شوند.

وی ادامه داد: تمامی شبکه‌های اجتماعی، ابزار‌هایی را در اختیار شما می‌گذارند که نسبت به تنظیم حوزه حریم خصوصی خود اقدام کنید، با استفاده از این ابزار‌ها می‌توانید با خیال راحت‌تر نسبت به اشتراک‌گذاری اطّلاعات با دوستان اقدام کنید و دسترسی دیگران را محدود کنید.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در پایان گفت: اطلاعات شخصی و محرمانه خود مثل فیلم یا عکس را نه در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید و نه در اختیار هر فردی قرار بدهید و فراموش نکنید دوستان امروز شما می‌توانند دشمنان فردای شما باشند و از این اطلاعات علیه خودتان استفاده کنند.

انتهای پیام / ج

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی