شرایط کاری برای روزنامه نگاران در اروپا خطرناکتر شده است

به گزارش سپهر نیوز. سپهر قم به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، به نقل از نشریه “دی سایت” آلمان، وضعیت آزادی مطبوعات در اروپا از منظر سازمان گزارشگران بدون مرز بدتر شده است. این سازمان در فهرست رده بندی جهانی درباره آزادی مطبوعات در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که اقدامات تحریک آمیز نظام‌مند علیه روزنامه نگاران سبب شده است که اصحاب رسانه به صورت فزاینده‌ای در یک جو ترس کار کنند. این مسئله بیشتر مربوط به کشور‌هایی است که در آن روزنامه نگاران تا به حال در مقایسه جهانی در این کشور‌ها بیشتر احساس امنیت می‌کردند.

بر اساس این گزارش، از جمله مناطقی که در آن‌ها شرایط بسیار بدتر شده است اتحادیه اروپا است. همچنین کشور آمریکا هم دراین فهرست رده بندی جهانی به پایین سقوط کرده است.

کشور آلمان هم البته با دو پله صعود در این فهرست رده بندی جهانی در ردیف ۱۳ صعود کرده است، اما این وضعیت آلمان به این دلیل است که مسئله آزادی رسانه در دیگر کشور‌ها با شتاب بیشتری بد شده است.

سازمان گزارشگران بدون مرز در این گزارش خود اعلام کرد که شمار حملات روزانه علیه روزنامه نگاران در آلمان در سال ۲۰۱۸ افزایش پیدا کرده است. این خشونت‌ها به ویژه بیشتر در حاشیه نشست‌های راستگرایان افراطی و تجمعات آن‌ها رخ داده است.

این گزارش نشان می‌دهد که روزنامه نگاران در کشور‌های نروژ، فنلاند و سوئد در بیشترین آزادی کار می‌کنند. در پایین فهرست رده بندی آزادی مطبوعات این سازمان هم کشور‌های اریتره، کره شمالی و ترکمنستان قرار گرفتند.

آمریکا هم در این فهرست رده بندی با سه پله سقوط در جایگاه ۴۸ قرار گرفت. به نوشته این سازمان با روی کار آمدن دونالد ترامپ و اقدامات تحریک آمیز وی علیه رسانه‌های انتقادی وضعیت در این کشور بدتر شده است. هرگز در کشور آمریکا که روزنامه نگاران عنوان دشمن ملت را از ترامپ دریافت کرده اند تا این حد تهدید قتل و بمب گذاری علیه آن‌ها مانند سال ۲۰۱۸ وجود نداشته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی