۲۶ شهریور ، ۱۳۹۸

شهروندان کهکی روزانه ۵۰۰ لیتر آب مصرف می کنند

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، علی جان صادق پور در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر کهک با گرامیداشت هفته دولت ابراز داشت: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تمام جمعیت شهری استان از آب سالم و بهداشتی برخوردار هستند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در ۴۰ سال گذشته به منظور رفع چالش‌های آبی قم ابراز داشت: با توجه به نبود منابع آبی مورد نیاز در استان، امروز به همت همه دولتمردان ایران اسلامی عمده آب استان قم اعم از شهرها و روستاها از خارج از مرزهای استان و از فاصله حدود ۳۰۰ کیلومتری تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه کشور ما امروز با وجود هشت سال جنگ تحمیلی، خیانت‌های منافقان، فشارهای اقتصادی، تهاجم فرهنگی، تحریم‌ها و جنگ رسانه‌ای، با قدرت و قوت به سمت پیشرفت و آبادانی حرکت می‌کند، خاطرنشان کرد: امروز با تأسی به آرمان‌های امام راحل در قلل بسیاری از علوم و تکنولوژی از جمله انرژی هسته‌ای، فناوری نانو و صنایع موشکی قرار داریم.

وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب در هفته دولت به عنوان بخش کوچکی از ساختار حاکمیتی نظام ۱۵ پروژه را با اعتباری بالغ بر ۱۴۱ میلیارد ریال به بهره‌برداری رساند گفت: هر کدام از این پروژه‌ها مشکلات زیادی از استان به ویژه شهر کهک را برطرف کرد.

صادق پور به بومی‌سازی دانش ساخت اسکروپمپ فاضلابی در استان قم اشاره و اظهار کرد: این دستگاه تا قبل از این فقط در چند کشور اروپایی تولید می‌شد که به همت جوانان غیور و دانشمند قمی در این شهر ساخته شد و به مرحله ساخت تولید انبوه رسید و به زودی صنعت فاضلاب کشور را در این زمینه خودکفا خواهد کرد.

وی با اشاره به مشکلات تأمین ماده منعقد کننده برای تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب از خارج از کشور ابراز کرد: این ماده توسط جوانان دانشگاه‌های قم ساخته شده و به زودی به تولید انبوه خواهد رسید و صنعت آب و فاضلاب کشور را از وابستگی نجات خواهد داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم تحریم‌ها، عدم خودباوری و ناهنجاری‌های فرهنگی را اصلی‌ترین مشکلات کشور دانست و گفت: تمام این مشکلات را می‌توانیم با اقتدا به رهبر معظم انقلاب پشت سر بگذاریم و همچون گذشته ضمن ایستادگی در برابر دشمنان به سمت پیشرفت و آبادانی حرکت کنیم.

وی مصرف بی‌رویه آب و حامل‌های انرژی را از مصادیق ناهنجاری‌های فرهنگی یاد کرد و با بیان اینکه امروز سرانه مصرف آب شهر کهک ۵۰۰ لیتر است گفت: این میزان مصرف، زیبنده استان قم با بارندگی سالانه کمتر از ۱۳۰ میلی‌متر نیست.

صادق پور با بیان اینکه باید فرهنگ استفاده بهینه از آب را در جامعه نهادینه کنیم، اظهار کرد: با استفاده صحیح و دوری از اسراف و مصارف غیرضروری ضمن اینکه می‌توانیم زندگی خوبی را سپری کنیم، از منابع موجود نیز برای نسل آینده حراست خواهیم کرد.

انتهای پیام/۲۲۵۸

[ad_2]

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی