۳۰ مرداد ، ۱۳۹۸

ضعف در مسائل عبادی؛ ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی

به گزارش سپهر اطلاع رسانی ایران به نقل از کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس جعفری، امام جمعه کوهبنان، ۱۱ دی‌ماه در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان، گفت: دین ما کامل و غنی است؛ لذا تمام مسائل را در قالب واجب، حرام و… بیان کرده است. مسائل معنوی در تمامی مسائل اخلاقی و اجتماعی، خانوادگی و سیاسی نقش دارد.
وی بیان کرد: ریشه بسیاری از آسیب‌ها به‌واسطه ضعف در مسائل عبادی است؛ بایستی مسائل معنوی تقویت شوند تا ریشه بسیاری از آسیب‌ها و نابسامانی‌ها رفع شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی کوهبنان ادامه داد: اگر ارتباط‌‌مان را با مبدأ هستی قوی کنیم، قطعا خداوند ما را می‌بیند و به ما عزت و ارزش می‌بخشد؛ پس رعایت اخلاق امری بسیار ضروری است و در سعادت فرد مؤثر است.
وی اظهار کرد: باید تلاش کنیم که با مباحث فرهنگی و مشاوره‌ای، اعتیاد را که ریشه بسیاری از معضلات است برچیده شود، درک متقابل بین زن و شوهر بایستی تقویت شود تا صمیمیت بیشتری در خانواده ایجاد شود.
امام جمعه کوهبنان ادامه داد: ناامیدی ریشه معضلاتی همچون خودکشی و جرایم اجتماعی است. لذا تقویت رابطه عالم ماده با حضرت حق می‌تواند در کاهش این امور مؤثر باشد.
در ادامه رحیم سیف‌الدینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهبنان گفت: اعتیاد و مصرف مشروبات الکی از جمله معضلاتی است که باید ریشه‌یابی و درمان شوند، البته ما در شهرستان کوهبنان مشکل خاصی در این راستا نداریم.
وی به وظایف شورای فرهنگ عمومی از جمله بررسی جوانب فرهنگی موجود جهان، شناسایی نقاط قوت و ضعف فرهنگی شهرستان و برنامه‌ریزی جهت رفع نقاط ضعف اشاره کرد و گفت: تمکین به تصمیمات شورای عالی انقلاب فرهنگی، تعامل بین ادارات فرهنگی شهرستان، پشتیبانی از دستگاه‌های اجرایی جهت تقویت فرهنگ عمومی از دیگر وظایف شورای فرهنگی عمومی است.
وی تصریح کرد: بازبینی و نگرش آثار فرهنگی با توجه به سیاست فرهنگی کشور باید مورد توجه اعضای شورای فرهنگ عمومی قرار گیرد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهبنان افزود: آسیب‌های اجتماعی شهرستان باید رصد شوند و به مباحث آموزشی بیشتر توجه کنیم و از وجود بخش خصوصی جهت راه‌اندازی سمن‌ها، مراکز آموزشی و… بهره ببریم.
در ادامه زهرا خدامرادزاده از فعالان مرکز مشاوره شهرستان کوهبنان گفت: تربیت صحیح باید از کودکی آغاز شود، لذا خانواده‌ها در رفتار، گفتار و کردار باید مراعات کنند از بیان برخی حرف‌ها پرهیز و خرید گوشی برای فرزندان خود را به وقت و زمان مناسب بسپارند.
وی اظهار کرد: پدران بایستی توجه بیشتری به روحیات فرزندان داشته باشند، با آنان روابط دوستانه و صمیمانه برقرار کنند و به همسران خود توجه کنند تا منجر به طلاق عاطفی نشود.
مشاوره امور خانواده گفت: نداشتن مهارت اندیشیدن، تفاوت‌های فرهنگی، کمبود محبت در خانواده‌ها، نداشتن مهارت‌های زندگی و… از جمله عوامل طلاق هستند.
نامجو کوهبنانی
انتهای پیام

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی