۲۸ شهریور ، ۱۳۹۸

طرح محرومیت‌زدایی در ۴۰۰ روستای کشور اجرا شد

به گزارش سپهر نیوز. سپهر قم به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سید فرهاد قادریان معاون اشتغال و معیشت قرارگاه پیشرفت و آبادانی امروز در نشست خبری طرح ملی رستا گفت: این طرح در سال اول دوره آزمایشی خود در تمام استانها ۱۱۰ دهستان و ۴۰۰ روستا اجرا شده است.

وی با یادآوری اینکه این طرح از نیمه دوم سال ۹۶ طراحی شده است، گفت: نیمه دوم سال ۹۶ بیشتر مراحل مقدمات طرح و شناسایی سازمان های همکار صورت گرفته در سال ۹۷ در واقع استارت کار زده شد و قرار بود، فرآیند سه ساله الگو سازی و مدل‌سازی منطقه‌ای فراهم شود.

وی گفت: در سال اول اجرای این طرح در جریان ۲۱۰۰ اقدام توانمندساز ۷۰۰ شبکه شکل گرفت و ۴۰۰ مطالعه انجام شده است که بر مبنای اطلاعات سامانه رسا که سامانه نظارت و پایش آنلاین اجرای این طرح‌ها  است، تا کنون ۱۱۶۰ شغل سرشماری شده است.

به گفته وی در نتیجه اجرای این طرح همچنین در سطح درآمد ۳۲۸۰ روستای نیز به طور سالانه ۳ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

مدیر طرح راستا دو هدف اصلی اجرای این طرح را اشتغال زایی، تقویت اشتغال مرتبط با مزیت‌های هر روستا و همچنین توانمندسازی افراد و بالا رفتن سطح درآمد روستاییان برشمرد.

وی در تشریح دلایل شکل‌گیری این طرح گفت: روستا به عنوان پایه مقاومت اقتصادی یک کشور، بنیان اصلی امنیت غذایی و استقلال کشور اوضاع خوبی نداشت و با توجه به اینکه سال قبل آمار تخلیه روزانه سه روستا در کشور  را داشتیم و با پیش بینی اینکه در سال ۹۷ با تکان‌های اقتصادی این آمار بیشتر شود، ضرورت توجه به روستا را بیشتر نشان می‌داد.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی