طرح "مسجد، مدرسه و خانواده" در ۵۰۰ مسجد اجرا می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش سپهر نیوز. سپهر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، سعید سعادتی در نشست علمی تخصصی اساتید قرآنی با موضوع نقش جامعه قرآنی در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی با محوریت مساجد شامگاه که در بیت علامه طباطبایی برگزار شد، اظهار داشت: ارتباط مدارس و مساجد باید تنظیم شود و مساجد جامعه اسلامی را مدیریت کند.

غبارروبی مسجد مقدس جمکران توسط اصحاب رسانه قم و تهران۲۳۰ اتوبوس زائران نیمه شعبان را به‌صورت رایگان به مسجد مقدس جمکران منتقل می‌کنند

وی با بیان اینکه طرح مسجد مدرسه و خانواده را برای ۵۰۰ مسجد اجرایی می‌کنیم، گفت: به این منظور همه دستگاه‌ها از جمله بسیج، امور مساجد، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات پای کار هستند که امیدواریم بتواند به همه مساجد تسری پیدا کند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه ستاد عالی کانون‌های فرهنگی وهنری مساجد با اشاره به نقش و اهمیت مساجد ادامه داد: مسجد باید جامعه اسلامی را اداره کند و ما در این راستا قدم برداریم.

سعادتی عنوان کرد: حدود دو میلیون جوان و نوجوان در سامانه کانون‌های فرهنگی وهنری مساجد ثبت‌نام کردند که باید راهکار داشته باشیم تا این جوانان مشتاق را نگهداریم و این تعداد را گسترش دهیم.

وی تصریح کرد: در یک آسیب‌شناسی از چهار دهه انقلاب به این موضوع می‌رسیم که متولیان مسجد با دستان خود هیئت‌های مذهبی را با مجوز دادن از مساجد جدا کردند و مؤسسات قرآنی را بیرون مسجد بردیم و حالا باید به فکر ساختمان و بیمه آنان باشیم.

انتهای پیام

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی