۲ شهریور ، ۱۳۹۸

قرقیزستان: آتامبایف از شرایط زندان شکایتی ندارد- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آکی پرس، نورالدین سلیمانوف مدیر مرکز پیشگیری از شکنجه و میرلان جاییپوف سرپرست فرمانداری منطقه چوئی امروز از بازداشتگاه کمیته امنیت ملی با هدف نظارت بر وضعیت الماس بیک آتامبایف رئیس جمهور سابق قرقیزستان و شرایط زندان بازدید کردند.

به گفته مدیر مرکز پیشگیری از شکنجه، آتامبایف به تنهایی در یک سلول دو نفره نگهداری می شود.

سلیمانوف خاطر نشان کرد: در جریان صحبت با آتامبایف، وی شکایتی از اداره زندان و نهادهای تحقیقاتی نداشت.

به گفته وی، آتامبایف درخواست داشت که در طول شب چراغ سلول خاموش شود و درب سلول نیز بسته شود تا بتواند بهتر بخواد. در پاسخ به آتامبایف گفته شد که این اقدامات برای حفظ امنیت وی است.

در نتیجه این بازدید، مرکز پیشگیری از شکنجه اعلام کرد که شرایط آتامبایف در بازداشتگاه عادی است و از کمیته امنیت ملی قرقیزستان خواسته شد که درخواست های آتامبایف را در نظر بگیرند.

آتامبایف که در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ رئیس‌جمهور قرقیزستان بوده است،‌ در اواسط ماه ژوئن  از سوی کمیته امنیت ملی این کشور به فساد اقتصادی متهم شد و متعاقباً‌ نمایندگان پارلمان قرقیزستان نیز رأی به لغو مصونیت قضائی وی دادند.

نیروهای امنیتی قرقیزستان شامگاه ۸ آگوست «الماس‌ بیک آتامبایف» رئیس‌جمهور سابق این کشور را در روستای «کایتاش» دستگیر و به بیشکک (پایتخت قرقیزستان) منتقل کردند. با حکم دادگاه، آتامبایف تا تاریخ ۲۶ آگوست در بازداشت موقت خواهد ماند.

انتهای پیام /

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی